Kto faworytem Euro 2016?

0

Już za kilka miesięcy kolejne święto dla fanów piłki nożnej. 10 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbędą się we Francji. Francja już po raz trzeci będzie gospodarzem Mistrzostw Europy. Ten turniej będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy wezmą w nich udział 24 drużyny. W poprzednich grało 16 drużyn.

Turniej rozpocznie się 10 czerwca, a zakończy 10 lipca na stadionie Saint-Denis. Poszczególne mecze odbędą się na 10 stadionach. Miasta gospodarze turnieju to Paryż, Saint-Etienne, Lille, Nicea, Marsylia, Bordeaux, Lyon, Tuluza, Lens. Łącznie zaplanowano 51 spotkań. Nieliczni szczęśliwcy będą mieli okazję zobaczyć Euro 2016 na żywo.

15 grudnia 2015 roku została przedstawiona lista sędziów głównych, którzy poprowadzą mecze podczas Mistrzostw Europy. Znajduje się wśród nich Polak – Szymon Marciniak, który jest pierwszym polskim arbitrem w tej imprezie. Losowanie do grup odbyło się 12 grudnia 2015 roku w Paryżu w Palais des congrès de Paris. Drużyny zakwalifikowane do Mistrzostw Europy zostało podzielone na 4 koszyki, zgodnie ze współczynnikiem UEFA. Na euro 2016 będzie 6 grup liczących po 4 drużyny.

Lista grupowych spotkań Polaków, jakie przewiduje terminarz Euro 2016 prezentuje się następująco: Irlandia Północna, następnie Niemcy a na koniec zmagań w fazie grupowej, spotkanie z Ukrainą. 

Faworytem Mistrzostw Europy w piłce nożnej jest Francja. Według bukmacherów spore szanse mają też Niemcy, Hiszpania, Belgia i Anglia. Polska znajduje się na 10 miejscu. Na najlepszego strzelca typuje się Christiano Ronaldo i Thomasa Mullera. Na piątym miejscu znajduje się Polak – Robert Lewandowski. To są tylko typowania. Wiadomo piłka nożna jest nieprzewidywalna i wszystko może się zdarzyć. Może 10 lipca to właśnie Polska będzie świętować zwycięstwo.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.