Nowa siła ligowa pokona Jagę?

W sobotniej odsłonie I kolejki Ekstraklasy ciekawie zapowiada się mecz w Białymstoku. Już za chwilę Jagiellonia podejmie Lechię Gdańsk. Zieloni od lat zapowiadają atak na pozycję premiująca grą w europejskich pucharach. Czy ta sztuka powiedzie się im już w tym sezonie?


Lechia jest drużyną, która zakontraktowała w letnim okienku największą ilość graczy. W Gdańsku stawiło się 13 nowych twarzy. Warto tu zwrócić uwagę na pomocników Borysiuka, który wraca po słabej zagranicznej przygodzie z piłką i Łukasika, którego pozbył się Mistrz Polski. Z Poznania natomiast zakupiono Możdzenia, który miał już dość gry na prawej stronie obrony. W Gdańsku po takich ruchach kadrowych może mieć jednak ogromne problemy z załapaniem się nawet do osiemnastki meczowej!

Trzeba jednak przyznać, że z Gdańskiej pożegnało się wielu wartościowych graczy, stanowiących w zeszłym sezonie o sile Lechii. W barwach Zielonych nie zagra już ofensywne odkrycie sezonu Tuszyński i jego zmiennik Buzała oraz grający za nimi w drugiej linii Dawidowicz i Deleu. Włodarze klubu z Gdańska muszą mocno wierzyć w nowe nazwiska, w przypadku nietrafionych transferów plany podbicia Europy mogą szybko zostać zapomniane.

Ogromne ruchy transferowe miały też miejsce w Białymstoku, jednak głównie w kontekście pożegnań z drużyną. W barwach Jagi nie zobaczymy już Ukaha, Plizgi czu Dźwigały, którzy w zeszłym sezonu regularnie pojawiali się na boisku. Ogólnie z Białymstokiem pożegnało się 13 zawodników, a na ich miejsce zakontraktowano 5 piłkarzy. Dwóch z nich trafiło właśnie od najbliższego rywala ? Lechii (Tuszyński i Madera), dwóch innych ze spadkowicza z Łodzi (Leimonas i Wasiluk). Tym samym wydaje się, że Jaga kadrowo nie będzie wyglądała dużo gorzej niż przed rokiem.

Bukmacherzy w sobotę sprzyjają gościom, a to budzi moje wątpliwości. W Gdańsku pojawiło się wielu zawodników, a na wypracowanie pewnego automatyzmu potrzeba jednak czasu. Dodatkowo trenerzy nie mieli dość czasu na sprawdzenie wszystkich nowo zakontraktowanych zawodników. Tym samym oczekuję, że w sobotę punkty zostaną w Białymstoku. Typuję wygraną Jagi.

Kurs na Jagiellonię wynosi 3.00, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Lechii Betclic płaci 2.30.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.