Podbeskidzie nie złożyło broni?

Większość sezonu w strefie spadkowej, ale w Bielsko-Białej ani przez chwilę nie dopuszczano myśli o spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Wielki krok ku utrzymaniu Górale mogą zrobić w 29 kolejce. Już w piątek Podbeskidzie podejmie Śląsk Wrocław, który niespodziewanie może się okazać ich największym rywalem w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Ewentualne wygrana w piątek pozwoliłaby realnie marzyć o uniknięciu spadku.
Po 28 seriach spotkań wyżej w tabeli stoi Śląsk Wrocław, który z dorobkiem 30 oczek zajmuje 13 miejsce w Ekstraklasie. Nieco niżej, ale już strefie spadkowej, plasuje się Podbeskidzie, które z dorobkiem 27 oczek zajmuje 15 miejsce w rozgrywkach. Tym samym w przypadku wygranej Górale mogą przeskoczyć piątkowego rywala w tabeli!


A to wcale nie jest wykluczone. Z obrazu Śląska efektownie remisującego z Legią u siebie 1-1 niewiele już bowiem zostało. Wrocławianie albo remisują u siebie wygrany mecz z Górnikiem Zabrze, albo na wyjazdach ratują ich rywale (Zagłębie strzela sobie samobója 2-2). Z kolei w 28 kolejce Śląsk przegrywa w Bydgoszczy z Zawiszą 1-0. Tym samym jadąc w piątek do Bielsko-Białej Wrocławianie stają przed realnym zagrożeniem spadku poniżej kreski gwarantującej utrzymanie w Ekstraklasie!

Pytanie, czy taką okazję wykorzystają Górale. Ci bowiem bardzo słabo stoją w ofensywnie i w meczach stawiają głównie na dobrą obronę własnej bramki. Tym samym w meczach Podbeskidzia pada mało bramek, a tych jeszcze mniej strzelają Górale. W Gliwicach Podbeskidzie notuje remis 0-0, w Chorzowie pada wynik 0-1 na korzyść Górali. Z kolei w Poznaniu Podbeskidzie przegrywa 2-1, ale bramkę decydującą traci dopiero w 95 minucie. W międzyczasie u siebie Górale remisują 1-1 z Cracovią. Tym samym w 4 ostatnich meczach Podbeskidzia tylko raz pada więcej niż 2 bramki.

Czy Górale postawią w piątek wszystko na jedną kartę i ograją Śląsk? Mało prawdopodobne. Górale nie muszą jeszcze grać o pełną stawkę, mają bowiem w perspektywie fazę mistrzowską. Tym samym ewentualna porażka w 29 kolejce mogłaby ich zbyt wiele kosztować. Spodziewam się zatem starej taktyki ? spokojnie tyłu a z przodu może coś wpadnie. Typ mniej niż 2,5 bramki.

Kurs na Podbeskidzie wynosi 2.65, remis jest wyceniany po 3.10, zaś za wygraną Śląska Betclic płaci 2.65

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN