Ruch sprawi kolejną niespodziankę?

17 kolejka Ekstraklasy rusza już za 3 dni. Tym samym na dzień dobry zajrzymy do Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik podejmie Ruch Chorzów, zaś chwile później możemy obejrzeć mecz Piasta Gliwice z krakowską Wisłą.

O ile w drugim starciu faworytem na pewno będą goście, to trudno przypisać tą rolę jednej z drużyn z pierwszego spotkania. Górnik od wielu spotkań nie zapisał kompletu oczek na swoim koncie, z kolei Ruch znajduje się w strefie spadkowej. W przypadku wygranej w piątek te zespoły mogą się jednak zamienić miejscami w tabeli Ekstraklasy i to Górnik będzie musiał drżeć o swoją przyszłość!

Po 16 kolejkach wyżej w tabeli stoją gospodarze, którzy zgromadzili 17 oczek i zajmują ostatnie bezpieczne miejsce gwarantujące utrzymaniem. Piętro niżej, bo na 15 miejscu, można natomiast znaleźć drużynę Ruchu z dorobkiem 14 oczek. Tym samym piątkowe starcie będzie szansą dla Ruchu na rozpoczęcie realnej walki o utrzymanie!

Dużo już w ostatnich tygodniach Ruch zrobił. Chorzowianie zatrudnili swojego starego szkoleniowca z Cichej, który po nieudanej przygodzie z kadrą narodową szukał pracy. Fornalik na początku nie osiągał oczekiwanych wyników z drużyną, jednak od dwóch tygodni Ruch ruszył z miejsca. Starcia 12-14 kolejki kończył jako pokonany, jednak w ostatnich 2 tygodniach sięgnął po 6 oczek. Bardzo szybko dokonał niemożliwego i ogrywając Górnik już w piątek zajmie miejsce gwarantujące utrzymanie w Ekstraklasie?

Plan możliwy do realizacji, gracze z Łęcznej bowiem wyraźnie zapomnieli, jak się zdobywa punkty. Górnik w 5 ostatnich ligowych starciach zdobył zaledwie 2 oczka. Łęcznianie byli słabsi na wyjazdach od Podbeskidzia, Lecha i Wisły, zaś u siebie remisowali z gdańską Lechią i w Gliwicach z Piastem.

Czego spodziewać się w 17 kolejce? To arcyważne starcie dla obu drużyn, pokonany bowiem utrudni sobie sytuację w tabeli. Spodziewam się zatem spokojnego meczu, opartego raczej na grze destrukcyjnej niż ofensywnej. Wszystkie 5 ostatnich starć Górnika kończyło się maksymalnie z dwiema bramki, Łęcznianie w nich strzelili w sumie tylko jedną bramkę. Typuję mniej niż 2.5 bramki.

Kurs na Górnik wynosi 2.20, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Ruchu Bet365 płaci 3.20

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.