Ruch zrehabilituje się w 27 kolejce?

0

W 27 kolejce Ekstraklasy najciekawiej zapowiada się mecz w Szczecinie. W niedzielę miejscowa Pogoń podejmie chorzowski Ruch. Tym samym w Szczecinie zobaczymy starcie dwóch zespołów, które bardzo odważnie pukają do podium Ekstraklasy. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?


Po 26 seriach spotkań wyżej w tabeli stoi zespół Ruchu, który z dorobkiem 44 oczek zajmuje 4 miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Nieco niżej, bo na 6 miejscu, plasuje się zespół gospodarzy z 39 punktami na koncie. Tym samym wydaje się, że to goście będą faworytem niedzielnego starcia.

Wydaje mi się, że w niedzielę trzeba oczekiwać oczek dla Ruchu. Chorzowianie fenomenalnie wyglądali po przerwie zimowej, notując komplet oczek do 26 kolejki. W poprzedniej serii spotkań Ślązacy ulegli u siebie Piastowi Gliwice 0-2 i to nieco im namieszało w szykach. Mieli zmniejszyć dystans do Wisły i Legii, a tymczasem spadli z ligowego podium po zwycięstwie Lecha. W niedzielę zapewne zrobią wszystko, aby zrehabilitować się za wpadkę z Piastem. Ruch po przerwie zimowej wygrywał w Krakowie z Wisłą i we Wrocławiu ze Śląskiem. Lepszy okaże się też w Szczecinie?

Jest na to spora szansa. Pogoń po przerwie zimowej notowała tylko jedno dobre spotkanie ? u siebie z Lechem Poznań, kiedy to wykorzystała wszystkie błędy rywali i wygrała aż 5-1. W międzyczasie przyszły słabe mecze w Bielsko-Białej z Podbeskidziem czy u siebie z Cracovią.

Remis w Zabrzu z Górnikiem Szczecinianie też powinni traktować jako porażkę. Robak już nie bryluje tak skutecznością, a po meczu z Lechem wydawało się, że pewnie sięgnie po tytuł króla strzelców tego sezonu.

Ruch jest znany jako mistrz kontrataków ? w tym elemencie naprawdę zrobił postępy. W niedzielę będzie mógł znów zastosować swoją ulubioną taktykę, zagra przecież na wyjeździe i zapewne pozwoli rywalowi na rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym. A w każdej dogodnej chwili chętnie skorzysta ze swojej tajnej broni. Typuję remis lub wygraną Ruchu.

Kurs na Pogoń wynosi 2.30, remis jest wyceniany po 3.25, zaś za wygraną Ruchu Betclic płaci 2.95.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.