Zagłębie zatrzyma Śląsk?

0

W 24 kolejce Ekstraklasy ciekawe spotkanie w Lubinie. Miejscowe Zagłębie podejmie Śląsk Wrocław. Urzędujący Mistrz Polski ma już tylko iluzoryczne szanse na obronę tytułu, ale wciąż nie jest pewny udziału w europejskich pucharach. Wprawdzie dotarł już do finału Pucharu Polski, którego zdobywca ma gwarantowane miejsce w kwalifikacjach do Ligi Europy, ale tam musi pokonać w dwumeczu warszawską Legię. A to zadanie będzie na pewno trudne.


Po 23 kolejkach wyżej w tabeli jest Śląsk. Wrocławianie zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 oczek. Niżej jest Zagłębie, które zgromadziło 29 oczek i zajmuje 10 lokatę w lidze.

Moim faworytem w niedzielę będą gospodarze ? i to pomimo niższych notowań drużyny z Lubina. Zagłębie wiosną odżyło i zaczęło grać w piłkę. U siebie wiosną tylko na własne życzenie uległo Ruchowi Chorzów 2-3, ale w pozostałych starciach zaliczyło komplet punktów. Lepsze było od drużyn ze Szczecina, Białegostoku i Krakowa. W niedzielę stawi się w Lubinie teporetycznie silniejszy rywal, ale tylko teoretycznie.

Śląsk w ostatnich kolejkach nie zachwyca i punktuje głównie dzięki świetnie ułożonej lewej nodze Sebastiana Mili. Kapitan Wrocławian nie przedłuży kontraktu ze Śląskiem, ale gra jak z nut. I niestety jest to jedyny jasny punkt Mistrza Polski. Ten na wyjazdach w tej rundzie jeszcze nie wygrał. Zremisował w Warszawie z Polonią, w Krakowie z Wisłą i w Chorzowie z Ruchem, no i skompromitował się ulegając w Bełchatowie GKSowi.

W tej chwili tylko dobry dzień Mili może zapewnić komplet oczek gościom. W niedzielę oczekuję punktów dla gospodarzy. Typuję wygraną lub remis Zagłębia Lubin.

Kurs na Zagłębie wynosi 2.60, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Śląska Bet365 płaci 2.60.

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.