Analiza: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

0

To będzie prawdziwy hit kolejki. To może być nawet jedno z najciekawszych spotkań całego sezonu. W Bełchatowie zmierzą się bowiem dwie drużyny, które nie zaznały jeszcze w tym sezonie smaku porażki.

Wielu analityków siatkówki mówi o tym, że zarówno Resovia, jak i Skra nie zaprezentowały jeszcze pełni swoich możliwości. Nie przeszkodziło im to jednak wygrać dotychczasowych pojedynków. Co ciekawe, obie drużyny mają nawet ten sam bilans setów, z sześcioma wygranymi i jednym przegranym na swoich kontach.

Załóż konto w Bet365
i odbierz bonus do 200 zł

Skoro drużyny nie pokazały jeszcze pełni możliwości, to mało prawdopodobne, aby w środę któryś z zespołów mógł wygrać pojedynkując się na „pół gwizdka”. To ma być starcie na stu procentach możliwości, a co za tym idzie, wspaniała zabawa dla kibiców i spora problem dla bukmacherów.

Jak bowiem wytypować w tym starciu zwycięzcę? Przy identycznym bilansie, takim samym stosunku setów przegranych i wygranych oraz prawi identycznej liczbie punktów zdobytych i straconych, wydaje się to prawie niemożliwe. Bukmacherzy dają jednak małą przewagę Skrze Bełchatów – być może dlatego, że bełchatowianie zatrudnili właśnie dodatkowego zawodnika.

Już od prawie tygodnia było wiadomo, że Israel Rodriguez przechodzi testy w drużynie sponsorowanej przez PGE. Dziś dowiedzieliśmy się, że drużyna zdecydowała się podpisać umowę z hiszpańskim przyjmującym.

Być może to jest powód, dla którego Skra uznawana jest za faworyta. Jeśli nie z tego powodu, to może za małe punkty, w których ma jednak minimalną przewagę nad zeszłorocznymi mistrzami Polski.

Jest to ciekawa kwestia, tym bardziej, że Resovia notuje właśnie siedemnaście zwycięstw z rzędu, licząc z poprzednim sezonem. Dobra passa drużyny z Rzeszowa trwa już od 10 stycznia i już niedługo może ona przebić rekord… PGE Skry! Ekipa z Bełchatowa w sezonie 2010/11 zaliczyła 24 wygrane, tak więc rzeszowianom brakuje do tego wyniku jeszcze siedmiu zwycięstw, w tym z Resovią.

Bet365 typuje na ten mecz 1,72 na PGE Skrę Bełchatów i 2,00 na Resovię Rzeszów. Nie zgodzę się z tym typem. Zmotywowani możliwością przebicia rekordu Skry zawodnicy Asseco na pewno podejdą do tego pojedynku bardzo skupieni.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów
PlusLiga, 3. kolejka
11.11.2015 r. – 14:45

Załóż konto w Bet365
i odbierz bonus do 200 zł

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.