Męczące zawody Seppiego

0

W 1/16 finału Wielkiego Szlema trudne zadanie czeka Seppiego. Włoch zagra w poniedziałek z Del Potro i jest raczej skazywany na pożarcie przez Argentyńczyka.


Del Potro jest wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP ? na 8 miejscu przy 28 pozycji rywala. Posiada z nim pozytywny bilans bezpośrednich spotkań ? na 4 dotychczas rozegrane spotkania aż 3 padły łupem Argentyńczyka. Co ważniejsze, 3 najświeższe na swoją korzyść rozstrzygał właśnie Argentyńczyk. Najświeższe z nich miało miejsce w 2012 roku na Olimpiadzie. Wtedy to na kortach Wimbledonu lepszy był Del Potro, który wygrał 0-2. Podobnie będzie w poniedziałkowej IV Wielkiego Szlema?

Scenariusz bardzo możliwy, Seppi wprawdzie awansował do IV rundy Wimbledonu, jednak zostawił już sporo zdrowia na kortach i nie wygrywa zdecydowanie swoich spotkań mimo pozycji faworyta. W I rundzie niewiele by brakowały, by został wyeliminowany przez Istomina (ostatecznie 3-2). W III starciu zmierzył się z Nishikorim, którego ostatecznie wyeliminował 3-2. A więc 3 spotkania w Londynie i aż dwa spotkanie pięciosetowe z udziałem Seppiego.

W poniedziałek jego rywalem będzie Del Potro. Argentyńczyk nie miał na razie zbyt wymagających rywali, nie mniej jednak odprawił Zemlję, Levine?a i Ramosa z Wimbledonu bez straty seta. W poniedziałek oczekuję, że nie wygra 3-0, ale na pewno poradzi sobie z Włochem. Typuję wygraną Del Potro.

Kurs na Del Potro wynosi 1.20, zaś za wygraną Seppiego Betclic płaci 4.20

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.