Safarova planowo odpadnie w II rundzie?

0

Po bardzo słabym wtorku w wykonaniu Polaków na US Open, warto zwrócić uwagę na czwartkowe mecze. Zgodnie z terminarzem zawodów Safarova podejmie Vinci i na pewno nie będzie faworytką w swojej parze.


Vinci jest bowiem wyżej rozstawiona w rankingu WTA ? na 13 miejscu przy 41 pozycji rywalki. Włoszka posiada z nią także pozytywny bilans bezpośrednich spotkań ? dotychczas Vinci zanotowała 2 zwycięstwa na 3 rozegrane spotkania z Safarovą. Warto też zauważyć, iż najświeższe z nich padło właśnie łupem Włoszki jeszcze w 2013 roku.

Safarova ma za sobą katastrofalne tygodnie i szybko żegna się z turniejami. Po Wimbledonie, gdzie dotarła tylko do II rundy, stawiła się w Toronto, Budapeszcie i Cincinnati. Tam była eliminowana przez niżej notowane rywalki, co nie napawa optymizmem przed US Open. Tym bardziej, że w tych trzech spotkaniach ugrała tylko jednego seta. W I rundzie US Open stanęła już na wysokości zadania i wygrała z Tsurenko 2-1, ale nie zmieni to mojego zdanie. Safarova bardzo słabo wygląda na kortach twardych i nie powinna osiągnąć dobrego wyniku na ostatnim w tym roku Wielkim Szlemie.

Vinci może też nie bryluje, ale też nie zawodzi jak jej czwartkowa rywalka. Włoszka dotarła do ? finału w Carlsbad i Cincinnati oraz 1/16 finału w Toronto. W mojej ocenie w starciu z najmocniejszymi na kortach twardych zawodniczkami jest bez szans, ale rywalki pokroju Safarovej są z pewnością w jej zasięgu. Typuję wygraną Vinci w II rundzie US Open.

Kurs na Vinci wynosi 1.42, zaś za wygraną Safarovej Betclic płaci 2.65.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.