Vinci czy Penetta

0

Bardzo ciekawie zapowiada się środowe starcie na US Open. Już jutro Vinci podejmie Penettę i bez wątpienia rozegra jedno z ważniejszych spotkań włoskiego tenisa w ostatnim okresie.


Faworytką wydaje się być Vinci. Włoszka jest wyżej notowana w rankingu WTA ? na 13 miejscu przy 83 pozycji rywalki. Posiada z nią wprawdzie negatywny bilans bezpośrednich spotkań (3 do 4), jednak wszystkie starcia miały miejsce dość dawno. Najświeższe z nich odbyło się w 2010 roku, od tego czasu Penetta złapała ciężką kontuzję, a Vinci wyraźnie poprawiła dyspozycję sportową. Kto będzie lepszy na US Open?

Patrząc tylko na wyniki Vinci ? wydaje się, że nie ona. Włoszka zagrała dobre zawody tylko w Cincinnati, a w Montrealu, Carlsbad i New Haven zaprezentowała się dużo poniżej swojej pozycji w rankingu WTA. W każdym z powyższych zawodów była eliminowana przez niżej notowaną rywalkę.

Wcale nie lepiej przed US Open wyglądała Penetta. Włoszka tylko na słabo obsadzonych zawodach w Bastad zagrała dobre mecze, w kolejnych turniejach była już szybko eliminowana. Dużo lepiej wygląda na Wielkim Szlemie. Tutaj zaskakująco poradziła sobie już w Kuznetsovą i Halep, choć właściwie obie powinny ją odprawić z US Open. Co ważniejsze, żadna rywalka nie urwała dotąd Peneccie seta na Wielkim Szlemie. Tym samym jestem optymistą przed jej jutrzejszym występem na US Open. Typuję wygraną Penetty.

Kurs na Penettę wynosi 1.80, zaś za wygraną Vinci Betclic płaci 1.90

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.