Hazard i piłka nożna – związek pod kontrolą

Czy hazard i piłka nożna to terminy, które jakkolwiek idą ze sobą w parze? Jak historia pokazuje, firmy bukmacherskie od lat mają spory wpływ na świat futbolu i trudno go sobie wyobrazić oddzielonego od tak ważnego dopływu pieniędzy. Zakłady bukmacherskie bazują na piłce nożnej, co potwierdziła pandemia koronawirusa. Nawet gdy w grze były tylko wirtualne sporty, gracze najchętniej sięgali po wirtualne mecze.

Hazard a zakłady bukmacherskie

Hazard ma wiele wspólnego z zakładami bukmacherskimi, bo… obstawianie to też hazard! W percepcji fanów futbolu, hazard często kojarzy się z szeroko rozumianymi kasynami. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że zakłady bukmacherskie są tak samo zamieszane w ryzykowanie swojego kapitału, jak “jednoręki bandyta”.

Do tego automaty do gier online często korzystają z piłkarskiej tematyki. Wiele z nich czerpie z tej popularnej na całym świecie tematyki i stara się przenieść ją na sloty. Niekiedy są one ogólne, innym razem nawiązują do bieżących wydarzeń, np. nadchodzącego turnieju.

Hazard według słownika języka polskiego to “gry lub zakłady pieniężne z nieodłącznym elementem losowości”. Dlatego nie należy rozpatrywać zakładów bukmacherskich jako czegoś odrębnego niż hazard. Bardziej trafne jest uznanie typowania za kolejną hazardową aktywność, tak jak np. granie w karty na pieniądze.

Jeśli przyjrzałbyś się najczęstszym błędom typerów, okaże się, że są one niemal takie same jak typowe pomyłki hazardzistów. Sprawdzając “listę grzechów”, znaleźć tam można: Brak kontroli finansów i grę po alkoholu. To błędy powielane zarówno przez bywalców kasyn, jak i przeciętnych fanów futbolu, którzy szukają szczęścia w bukmacherce.

Sponsorzy ze świata hazardu w futbolu

W ostatnich latach doszło do ciekawego zjawiska. Budżety klubów piłkarskich na całym świecie pompowane są przez pieniądze płynące prosto od firm związanych ze światem hazardu. Jak wyliczyli dziennikarze szanowanego brytyjskiego portalu The Guardian, równa połowa klubów Premier League, sponsorowana jest przez tego typu przedsiębiorstwa.

Sponsorzy ze świata hazardu pojawiają się także w rodzimej piłce. Legia Warszawa intensywnie współpracuje z czeskim bukmacherem Fortuna. Z kolei niezwykle ważne fundusze do przetrwania krakowskiej Białej Gwiazdy dała firma LV Bet, która udostępnia nie tylko zakłady bukmacherskie, ale także kasyno online.

Reklamowanie się w futbolu firm hazardowych przybrało na sile po wielkiej umowie partnerskiej pomiędzy Realem Madryt a bukmacherem Bwin. Było to wydarzenie niezwykle medialne. Drużyna odnosiła triumfy w ważnych meczach z logo sponsora na przodzie koszulki, a same trykoty przeszły do historii jako kultowe. Białe stroje Los Blancos świetnie komponowały się z czarnym napisem; to właśnie w tych strojach grał na początku Cristiano Ronaldo czy Kaka.

Czemu sponsorzy hazardowi budzą kontrowersje?

Piłka nożna jest dziś dla wielu osób na całym świecie niczym religia. Dlatego kwestia sponsorów piłkarskich potrafi budzić wiele kontrowersji. Niektórzy eksperci i dziennikarze jasno wskazują na to, że takie firmy powinny trzymać się z dala od futbolu.

Wynika to głównie z tego, że promowanie zakładów bukmacherskich sprawia, że przybywa liczba nastolatków, którzy są uzależnieni od hazardu. Badania przeprowadzone w UK w 2018 roku wykazały, że ten problem dotyczy nawet 11-letnie dzieci, które nie mogą przestać obstawiać meczów.

Z drugiej strony, firmy hazardowe przelewają do kasy klubowej ogromne ilości pieniędzy. Trudno jest dziś sobie wyobrazić świat piłkarski bez ich pieniędzy. Dlatego nie powinno się potępiać klubów piłkarskich, które podpisują tego typu umowy partnerskie. Kluczowa w tej kwestii jest edukacja. Zakłady bukmacherskie, choć dla wielu są tylko zabawą, mogą być niebezpieczne i należy robić to z pełną świadomością.

Hazardowe gry piłkarskie

Sloty piłkarskie coraz bardziej zyskują na popularności. Takie gry automatowe mogą być szczególnie atrakcyjne dla typerów i fanów futbolu. Dobrze znane im symbole szybko pomogą poznać zasady gry i czerpać z niej jak najwięcej radości. To spory atut i idealny sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze światem kasyn.

Podczas wyboru takiego automatu, warto skupić się nie tylko na tematyce, ale także na opinii ekspertów. Jedną z takich osób jest Jacek Michałski, który sprawdza różne sloty nie tylko pod kątem grywalności, ale także bezpieczeństwa. Dobierając automat do zabawy należy skupić się nie tylko na przyjemności z gry, ale też na kwestiach bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Świat hazardu przeniknął lata temu do codzienności piłki nożnej i najprawdopodobniej zostanie tam na dłużej. Nie powinieneś jednak postrzegać go jako zło — te firmy często pomagają klubom stawać się coraz lepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.