Usługa subskrypcji Ubisoft staje się wieloplatformowa

Dziś granie na komputerze czy po prostu online to zarówno kasyno polska jak i liczne platformy z grami. Przykładem tego mogą być choćby takie platformy jak Epic Games, Steam czy GoG. Niedawno dowiedzieliśmy się, że usługa subskrypcji UPlay Plus zmienia nazwę na Ubisoft Plus, a przy tym rozszerza się na systemy Stadia i Luna.

Zmiany w Ubisofcie

Ubisoft to jeden z największych i najbardziej znanych producentów gier na świecie. Już od pewnego czasu prowadzi platformę UPlay, gdzie można zakupić gry tej marki. Prowadzi przy tym także usługę subskrypcji UPlay Plus. Jest to jedna z dostępnych na rynku usług abonamentowych z przeznaczeniem dla graczy. Każdy z chętnych graczy płaci tutaj 14,99 dolarów miesięcznie, dzięki czemu otrzymuje dostęp do ponad 100 gier. Otrzymujemy dzięki temu dostęp do wszystkich wydanych wcześniej gier z serii Assassin’s Creed, Brothers in Arms, Prince of Persia, Rayman, Rainbow Six, Splinter Cell, Tom Clancy’s The Division, Watch Dogs czy Anno 1800.

Ubisoft aktualnie jednak modernizuje swoją usługę subskrypcji UPlay Plus, która ma od teraz nazywać się Ubisoft Plus. To jednak nie wszystko, gdyż jednocześnie wprowadza integracje zarówno z Google Stadia, jak i nową usługą Luna firmy Amazon. To z pewnością spory plus, gdyż nie zmieni się opłata abonamentowa. Zmiany mają zostać wprowadzone począwszy od 10 listopada. Sama strona internetowa UPlay Plus pozostanie w dużej mierze taka sama, jak była od czasu, gdy Ubisoft uruchomił usługę w zeszłym roku. Z pewnością dzięki technologii strumieniowania gier Stadia i Luna abonenci zyskają o wiele więcej możliwości gry.
Ważne jest to, że już ponad rok temu Ubisoft ogłosił, że jego usługa zintegruje się z Google Stadia. Słowa zatem dotrzymał. Ja powiedziała Alexia Brumé, zastępca dyrektora ds. Subskrypcji w Ubisoft: wizją Ubisoft Plus jest zapewnienie graczom więcej opcji dostępu do ich ulubionych gier Ubisoft, gdziekolwiek się znajdują i kiedy chcą. Poprzez nowe możliwości chcemy móc zmniejszyć ograniczenie sprzętowe. Z pewnością dodając strumieniowanie w chmurze, Ubisoft nie tylko czyni swoje gry bardziej dostępnymi dla graczy. Stanie się także dostępny dla tych osób, które nie stać na sprzęt z wyższej półki. Poprzez progresję krzyżową będziemy mogli zacząć grać w wybrana produkcję na swoim komputerze do gier, a następnie kontynuować ją nawet na telefonie czy tablecie obsługiwanym przez Stadia lub Lunę.
Wiele osób zapewne zainteresuje to, że wraz z premierą takich oczekiwanych tytułów jak Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion i Immortals Fenix Rising, będą one dostępne dla osób posiadających Ubisoft Plus. Z pewnością dopełnieniem tych dobrych wiadomości byłby news, że Ubisoft planuje także integrację z popularnymi konsolami. Na to przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Ubisoft Connect

Kolejną nowością ma być dostępna od końca października usługa Ubisoft Connect. Dzięki niej możliwe będzie przeniesienie postępów w grach między konkretnymi platformami. Tak zwany cross-save oraz cross-play mają obejmować PC, XONE, Xbox Series X oraz S, PlayStation 4 i 5, konsolę Nintendo Switch, jak i Google Stadia. Z początku jednak Ubisoft Connect ma obejmować tylko 5 gier: Assassin’s Creed: Valhalla, Hyper Scape, Riders Republic, Immortals Fenyx Rising, Watch Dogs Legion. Dopiero z czasem biblioteka ma być rozszerzana o kolejne starsze czy nowsze tytuły. Nowa usługa ma w domyśle zastąpić UPlay i Ubisoft Rewards.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN