Kto czarnym koniem mundialu?

0

Już za niecały tydzień rozpoczyna się mundial w Rosji. Sprawdziliśmy więc kto może zostać czarnym koniem Mistrzostw Świata. Kandydatów mamy kilku, a wśród nich m.in. Egipt z fantastycznym Momo Salahem oraz Dania z Christianem Eriksenem na czele.

Egipt dopiero po raz trzeci w historii zagra na mundialu. Faronowie wyeliminowali u siebie w kwalifikacjach m.in. Ghanę i Ugandę. Wydaję się, że grupę mają wymarzoną, a w meczach z Rosją czy Arabią mogą powalczyć o pełną stawkę. Głównie dyspozycja Egiptu będzie zależeć od formy Mohameda Salaha. Jeśli zawodnik Liverpoolu pokaże formę, którą prezentował przez cały sezon to kto wie gdzie może Egipt skończyć.

Maroko to również drużyna z dużym potencjałem lecz mająca ogromnego pecha w losowaniu. W grupie Afrykanie trafili na Portugalię i Hiszpanie co dość mocno ogranicza ich szanse na awans. Drużynę tą można porównać do Polaków. Maroko opiera swoją grę na zespołowości, a nie indywidualnościach. W obronie szyki trzyma Medhi Benatia, natomiast atakiem kieruje Boussoufa i Ziyech.

Wracając do Europy drużyną, która może namieszać jest Dania. Chrsitan Eriksen i spółka już w czasie eliminacji pokazywali bardzo dobrą formę. Pomimo, że Polacy wyprzedzili Danie to nasi rywali w bezpośrednim meczu wygrali z nami aż 4-0. Podobną formę Dania pokazała w barażach gdzie bez problemu poradziła sobie z Irlandią. Wydaję się, że mieszanka takich piłkarzy jak Eriksen, Jorgensen, Dolberg czy Krohn-Dehli mogą namieszać na mundialu.

Na Sportowe zakłady bukmacherskie online postawili byśmy również Islandię. Drużyna ta już na Mistrzostwach Europy 2016 pokazała swoją niezwykłą waleczność. Potwierdziła to również w eliminacjach gdzie okazała się lepsza od Turcji i Holandii. Personalnie Islandczycy również mogą się pochwalić kilkoma nazwiskami. Aron Gunnarsson, Finnbogason czy Sigurdsson to piłkarze którzy nie są anonimowy na europejskim rynku.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.