Analiza meczu: Apollon ? Omonia Nikozja

W lidze cypryjskie ma miejsce już faza play-off, czyli jedne zespoły walczą o utrzymanie się w lidze, inne zaś o mistrzostwo kraju. W grupie mistrzowskiej szanse na mistrzostwo wydają się mieć tylko dwie drużyny: Anorthosis i Omonia, Apollon zaś do pierwszego miejsca traci już 9 punktów i powoli musi oswoić się z myślą, że w tym sezonie ligi nie zawojuje. Omonia jest za to w znakomitej sytuacji, bowiem nad swoim odwiecznym rywalem ? Anorthosisem ma już 4 punkty przewagi i jeżeli do końca rozgrywek nie będą tracić głupio punktów, to ich triumf stanie się faktem.

Apollon w grupie mistrzowskiej rozegrał do tej pory, jak wszyscy zresztą, dwa mecze, które to zakończyły się ich porażkami. Najpierw żadnych szans nie dał im Anorthosis, potem z drużyną APOEL-u u siebie również przegrali, ale tym razem 2:1. Poza tym dzisiejsi gospodarze, oprócz tych dwóch wspomnianych meczów, wcześniej odnieśli dwa zwycięstwa, najpierw z walczącym teraz o utrzymanie ? APOP-em, co nie było żądną niespodzianką, ale potem nieoczekiwanie łatwo wygrali z APOEL-em, który co już wiemy szybko się zrewanżował. Warto jeszcze zaznaczyć, że w środku tygodnia Apollon rozegrał pucharowy mecz z AEL, którego to zwyciężył 1:0, nie był to jednak łatwy mecz i kosztował on spora zdrowia piłkarzy tego klubu, którzy na pewno będą dzisiaj czuć go w nogach. A to może wpłynąć na przebieg dzisiejszego spotkania, bowiem na urazy narzeka kilku podstawowych graczy Apollonu i prawdopodobnie na Omonie, nie zdąrzą się wykurować.

Omonia Nikozja swoimi ostatnimi występami pokazuję, że pewnie zmierza po zdobycie po raz kolejny ligi cypryjskiej. Zresztą o tym, że drużyna ta potrafi grać w piłkę, przekonaliśmy się chociażby w meczach Ligi Mistrzów, w której to z cypryjskim zespołem problemy miały największe kluby Europy. Drużyna z Nikozji po sześciu zwycięstwach pod rząd zaliczyła remis, a było to przed tygodniem z Anorthosisem. Jednak pojedynki Omonia ? Anorthosis zawsze wzbudzają sporo emocji, bo są to przecież dwa największe kluby w tym kraju, więc wynik ten nie jest w żadnym wypadku zniżką formy, o czy świadczą zresztą poprzednie mecze.

Omonia z Apollonem w 10 ostatnich meczach wygrywała aż sześciokrotnie, ani razu nie przegrywając. Dzisiaj powinni oni odnieść kolejne zwycięstwo, gdyż po pierwsze mają więcej motywacji do gry, głupio byłoby stracić tytuł mistrzowski w ostatnich kolejkach, a po drugie Omonia dysponuje chyba najlepszym składem w lidze cypryjskiej. Dzisiaj nie spodziewam się innego rozstrzygnięcia, jak trzech punktów dla drużyny przyjezdnej.

Typ: 2
Kurs: 1.70

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN