Analiza meczu: Clermont – Bastia

Dzisiaj o godzinie 20:00 w ligue 2 dojdzie do spotkania pomiędzy Clermont, a Bastia, czyli zespołami znajdującymi się po dwóch różnych końcach tabeli. Gospodarze są w czołówce, zajmując czwarte miejsce, ale mają nawet szanse na pozycję numer 3, która daje awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji. Na odrobienie trzypunktowej straty mają trzy kolejki, a dzisiaj nadarza się znakomita okazja na 3 punkty, gdyż Bastia to najgorszy zespół w lidze, plasujący się na ostatnim miejscu. Co prawda ścisk w dolnej części jest dosyć duży i dzisiejsi goście mają jeszcze szanse na utrzymanie, ale patrząc na ich wyjazdową dyspozycję, raczej nie są w stanie tego osiągnąć.

Clermont w tym sezonie na własnym obiekcie radzi sobie całkiem przyzwoicie, co dobrze przedstawia poniższy bilans:
8 – zwycięstw,
3 – remisy,
6 – porażek.
Poza tym należy wspomnieć o fenomenalnej formie tej drużyny, która notuje już serię siedmiu meczy bez porażki, a w pięciu ostatnich spotkaniach w ich wykonaniu zobaczyliśmy aż cztery zwycięstwa i jeden remis. Widać, że poważnie myślą o promocji do Ligue 1.

Bastia podobnie do Clermont, również lubi grywać na własnym obiekcie, a jeśli przyjrzymy się im wyczynom na wyjeździe, to nie możemy w żaden sposób mieć pozytywnych myśli. A to dlatego, że w tym sezonie, na obcych boiskach, zdobyli oni zaledwie 6 punktów. Wyjazdowy bilans Bastii:
1 – zwycięstwo,
3 – remisy,
13 – porażek.
Co prawda nie są oni w najgorszej formie, bo w ostatnich meczach zanotowali aż cztery zwycięstwa i tylko jedną porażkę, ale na uwagę zasługuje fakt, że zawdzięczają to grom na własnym stadionie. Jeśli już spojrzymy na ich pięć ostatnich meczy, ale na wyjazdach, to wygląda to znacznie gorzej: 1 – zwycięstwo, 1 – remis, 3 porażki.

Clermont zdobywając dzisiaj trzy punkty może znacznie przybliżyć się do osiągnięcia celu na ten sezon, jakim bez wątpienia jest awans do wyższej ligi. W drużynie wszyscy zdają sobie sprawę, że jeśli nie zdobędą oni trzech punktów z najgorszym zespołem w lidze, na własnym obiekcie, to o grze w Ligue 1, nie mają co myśleć. Powinniśmy zatem zobaczyć w pełni zmotywowaną ekipę gospodarzy, która zrobi wszystko, aby po tym pojedynku być bliżej osiągnięcia celu na ten sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN