Analiza meczu: Defensa y Justicia – Union

Rozgrywki piłkarskie w wielu krajach dobiegają już końca, podobnie jest i w Argentynie, gdzie Clasura B dojdzie dzisiaj do ostatniej kolejki. Meczem, który przykuł moją uwagę, ale patrząc i po spadkach kursów, nie tylko moją jest konfrontacja Defensa y Justicia z Union czyli zespołami nie mającymi już szans na wywalczenie czegokolwiek w tym sezonie, ale za to mogą być pewne utrzymania się w lidze. Gospodarze bowiem plasują się na 10 miejscu z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Nie wiele lepsze, bo 8 miejsce zajmuje Union, który za cztery punkty więcej niż Defensa.

Defensa w tym sezonie zajmuje co prawda odległe 10 miejsce, ale w meczach przed własną publicznością spisywała się bardzo przyzwoicie, co potwierdza ich bilans domowych gier:
9 – zwycięstw,
4 – remisy,
5 – porażek.
Zresztą specyfika tej ligi jest taka, że atut własnego boiska często odgrywa tu kluczową rolę. Przyjrzyjmy się teraz dyspozycji dzisiejszych gospodarzy, w ostatnich spotkaniach. A tu możemy być optymistami, bo po dwóch porażkach, zaliczyli oni jeden remis i dwa zwycięstwa, z czego to sprzed tygodnia aż w rezultacie 4:0 z Gimnasią J – drużyną pokroju Union. Defensa zagra dzisiaj w optymalnym składzie, na urazy nie narzeka żaden z kluczowych piłkarzy.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja w ekipie przyjezdnej, która dzisiaj radzić będzie musiała sobie bez kilku, niezwykle istotnych dla poczynań zespołu zawodników: Claudio Guerra (24/ 7 bramek), Gonzalo Saucedo (33 / 7), Diego Calgaro (26/1), Derlis Cardozo (obrońca 25 występów ), Hernán Buján (11), Ariel Cólzera (25/4), Jorge Torres (21/1) Correa (31/5). Poza tym Union w meczach na wyjeździe w tym sezonie nie radził sobie najlepiej:
2 – zwycięstwa,
6 – remisów,
10 – porażek.
Jak na drużynę, której marzyła się promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej, to bilans taki bardzo nie przystoi. Poza tym odkąd w Union było już pewne, że nie wywalczą awansu, ich gra zaczęła wyglądać bardzo mizernie, co potwierdza zaledwie jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach. Oprócz tego zaliczyli dwie porażki i dwa remisy.

Defensa na zakończenie sezonu, przed własną publicznością będzie się chciała pokazać z jak najlepszej strony. Dlatego mobilizacja do zwycięstwa na pewno będzie dużą, a łatwiej powinno być tym bardziej, że przyjezdni wystąpić będą musieli dzisiaj bez kilu podstawowych piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
STS
4,8 rating
Załóż konto w STS i odbierz pakiet bonusów 1129 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
Zagraniczni bukmacherzy
5,0 rating
Utwórz konto w Unibet i postaw zakład bez ryzyka
5,0 rating
Rozpocznij grę w Bet365 i odbierz bonus na start
4,8 rating
Załóż konto w Bet-at-home i zgarnij bonus powitalny
4,3 rating
Załóż konto i odbierz cashback powitalny w Betclic
Partnerzy

Fortuna

Polecamy

http://www.allvideoslots.com/