Analiza meczu: Defensa y Justicia – Union

Rozgrywki piłkarskie w wielu krajach dobiegają już końca, podobnie jest i w Argentynie, gdzie Clasura B dojdzie dzisiaj do ostatniej kolejki. Meczem, który przykuł moją uwagę, ale patrząc i po spadkach kursów, nie tylko moją jest konfrontacja Defensa y Justicia z Union czyli zespołami nie mającymi już szans na wywalczenie czegokolwiek w tym sezonie, ale za to mogą być pewne utrzymania się w lidze. Gospodarze bowiem plasują się na 10 miejscu z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Nie wiele lepsze, bo 8 miejsce zajmuje Union, który za cztery punkty więcej niż Defensa.

Defensa w tym sezonie zajmuje co prawda odległe 10 miejsce, ale w meczach przed własną publicznością spisywała się bardzo przyzwoicie, co potwierdza ich bilans domowych gier:
9 – zwycięstw,
4 – remisy,
5 – porażek.
Zresztą specyfika tej ligi jest taka, że atut własnego boiska często odgrywa tu kluczową rolę. Przyjrzyjmy się teraz dyspozycji dzisiejszych gospodarzy, w ostatnich spotkaniach. A tu możemy być optymistami, bo po dwóch porażkach, zaliczyli oni jeden remis i dwa zwycięstwa, z czego to sprzed tygodnia aż w rezultacie 4:0 z Gimnasią J – drużyną pokroju Union. Defensa zagra dzisiaj w optymalnym składzie, na urazy nie narzeka żaden z kluczowych piłkarzy.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja w ekipie przyjezdnej, która dzisiaj radzić będzie musiała sobie bez kilku, niezwykle istotnych dla poczynań zespołu zawodników: Claudio Guerra (24/ 7 bramek), Gonzalo Saucedo (33 / 7), Diego Calgaro (26/1), Derlis Cardozo (obrońca 25 występów ), Hernán Buján (11), Ariel Cólzera (25/4), Jorge Torres (21/1) Correa (31/5). Poza tym Union w meczach na wyjeździe w tym sezonie nie radził sobie najlepiej:
2 – zwycięstwa,
6 – remisów,
10 – porażek.
Jak na drużynę, której marzyła się promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej, to bilans taki bardzo nie przystoi. Poza tym odkąd w Union było już pewne, że nie wywalczą awansu, ich gra zaczęła wyglądać bardzo mizernie, co potwierdza zaledwie jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach. Oprócz tego zaliczyli dwie porażki i dwa remisy.

Defensa na zakończenie sezonu, przed własną publicznością będzie się chciała pokazać z jak najlepszej strony. Dlatego mobilizacja do zwycięstwa na pewno będzie dużą, a łatwiej powinno być tym bardziej, że przyjezdni wystąpić będą musieli dzisiaj bez kilu podstawowych piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.