Analiza meczu: Grasshoppers – Sion

Dzisiaj o godzinie 18:45 swoje zaległe spotkanie rozegrają drużyny: Grasshoppers oraz Sion i to gospodarze wydają się być faworytami tej konfrontacji, o czym świadczy zajmowana pozycja obydwu zespołów w lidze. Grasshoppers w tym sezonie walczy o europejskie puchary i jeżeli będą kontynuować swoją dobrą passę, to powinni ten cel osiągnąć, gdyż do miejsca trzeciego tracą – trzy punkty, ale mają do rozegrane dwie kolejki mniej. Także już dzisiaj gospodarze mogą wykonać duży krok, w walce o podium szwajcarskiej ligi piłkarskiej. Sion zajmuje ósme miejsce, ale nad strefą spadkową ma aż trzynaście punktów przewagi, więc o ligowy byt martwić się nie muszą. Na polepszenie swojej pozycji mają, jak najbardziej szanse, ale europejskie puchary raczej nie są w ich zasięgu.

Grasshoppers w tym sezonie bardzo dobrze prezentuje się na własnym obiekcie, gdzie mało komu udaje się zdobyć chociażby jeden punkt:
8 – zwycięstw,
1 – remis,
2 – porażki.
Ta statystyka mówi sama za siebie i nie trzeba dużo dodawać. Bez wątpienia dzisiejsi gospodarze są w znakomitej formie, w pięciu ostatnich pojedynkach, aż czterokrotnie schodzili z boiska z dorobkiem trzech punktów, tylko raz uznając wyższość rywala. Jeżeli natomiast spojrzymy na statystykę meczy na własnym stadionie w ostatnim czasie, to zespół prezentuje się jeszcze lepiej, bo notuję serię pięciu zwycięskich meczy. Trener – Ciriaco Sforza w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z usług takich piłkarzy, jak: Lulic, Schultz, Vallori, Voser, jednak są to zawodnicy, na miejsce których bez problemu znajdzie się innych.
Sion podobnie, jak ich dzisiejszy rywal woli grywać na własnym obiekcie, nie prezentując się za dobrze w meczach wyjazdowych:
2 – zwycięstwa,
3 – remisy,
6 – porażek.
Do tego drużyna przyjezdnych wydaje się być ostatnio w sporym kryzysie, w pięciu ostatnich konfrontacjach, wygrali tylko raz, dwa razy przegrywając i również dwa razy remisując. Nie jest to na pewno dobry wynik, a jeśli spojrzymy, jak ostatnio idzie im gra w roli gościa, to sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Zespół prowadzony przez Didiera Tholota notuje już serię trzech, wyjazdowych porażek. Szkoleniowiec Sionu w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł wystawić do składu: Fermino, który leczy kontuzje.

W ostatnich ośmiu pojedynkach między tymi zespołami, sześciokrotnie lepsi okazywali się dzisiejsi gospodarze, raz natomiast byliśmy świadkami zwycięstwa Sionu i również raz padł remis między tymi drużynami. Grasskoppers w rundzie rewanżowej prezentuje się znacznie lepiej niż jesienią i widać, że piłkarze tego klubu chcą w przyszłym sezonie pokazać się w Europie. Strata do trzeciego – Lucern, nie jest duża i można ją zniwelować właśnie w dzisiejszym meczu. Będący w takiej formie zespół gospodarzy, nie powinien mieć problemów z pokonaniem swoich rywali. Jak będzie, przekonamy się już wieczorem.

Typ: 1(-0,75)
Kurs: 1.88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.