Analiza meczu: Gratkorn – St. Polten

Dzisiaj o godzinie 19:00 na zapleczu austriackiej Bundesligi dojdzie do pojedynku pomiędzy zespołami: Gratkorn oraz St. Polten. Ci pierwsi póki co nie mogą być pewni utrzymania się w lidze, gdyż mają zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, a nie utrzymanie się w lidze byłoby dla tego zespołu wręcz katastrofą, więc w swoich najbliższych meczach, dzisiejsi gospodarze będą grać w pełni zmotywowani. Motywacji zaś może nieco brakować St. Polten, bowiem zespół ten w tym sezonie awansu do wyższej ligi raczej już nie wywalczy, o co zabiegali podczas tegorocznych rozgrywek. Na chwilę obecną są na miejscu numer 5, z ośmioma punktami straty do lidera ERSTE Ligi.

Głównym argumentem, który przemawia za typowaniem w tym spotkaniu na gospodarzy jest fakt, że przyjezdni zagrają bardzo poważnie osłabieni. Na boisku wśród St. Polten nie zobaczymy dzisiaj kontuzjowanych takich piłkarzy, jak: Derin, Ismaili, Dorner, Brandl, Gravogl i Kraft oraz zawieszonych za kartki Becirovica i kapitan zespołu Fallmanna. Gospodarze natomiast radzić będą sobie musieli dzisiaj tylko bez: Matthiasa Hopfera. Sytuacja kadrowa przyjezdnych nie ma co ukrywać, nie jest do pozazdroszczenia.

Gratkorn po niezbyt udanych wcześniejszych występach, przed dwoma tygodniami odniósł cenny remis z dobrze grającą i walczącą o awans Admirą 2:2. W meczu tym piłkarze dzisiejszych gospodarzy pokazali się na prawdę z dobrej strony, a jeszcze lepiej zaprezentowali się przed tygodniem, kiedy to ograli Austrię Wiedeń II (3:2) w meczu wyjazdowym. Tym o to sposobem nieco oddalili się od strefy spadkowej, ale cały czas pewni utrzymania być nie mogą. Dlatego dzisiaj możemy spodziewać się pełnej determinacji ze strony piłkarzy Gratkornu.

St. Polten nie spisuje się ostatnio źle, jednak 8 piłkarzy wypadających ze składu przed meczem, to powązny problem, a jeśli dodamy jeszcze do tego fakt, że przyjdzie im grać na wyjeździe, co znacznie wpływa na grę na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Austrii, to o pozytywni wynik może być na prawdę trudno. Dwa poprzednie mecze przyjezdnych to dwa zwycięstwa, ale ze słabymi zespołami bo z rezerwami Salzburga i Hartbergiem, będącym w strefie spadkowej.

Pełni motywacji i chęci oddalenia się od strefy spadkowej piłkarze Gratkornu, powinni dzisiaj zrobić wszystko, aby ograć osłabiony i pozbawiony motywacji zespół St. Polten.

Typ: 1
Kurs: 2.10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN