Analiza meczu: Malaga – Xerez

Dzisiaj o godzinie 17:00 dojdzie w hiszpańskiej Primera Divisione, do pojedynku zespołów z dolnej części tabeli. Na przeciw siebie staną: Malaga oraz Xerez. Ci pierwsi dzięki ostatnim dobrym występom oddalili się od strefy spadkowej i zajmują obecnie 14 pozycję z 27 punktami. Xerez jest na ostatnim miejscu w lidze i z dorobkiem 12 punktów, ciężko się spodziewać, aby zespół był się w stanie utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Drużyna chyba musi się pogodzić z tym, że w przyszłym sezonie będzie rywalizować na boiska Liga Adelante, zresztą władze klubu przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie poczyniły żadnych transferów, które miałby wzmocnić klub i ich gra wygląda po prostu mizernie, na tle piłkarzy innych zespołów Primera Divisione.

Malaga jeszcze kilka kolejek temu miała nie ciekawą sytuację, ale zdołali z niej wyjść i obecnie o ligowy byt nie muszą się aż tak bardzo martwić, ale również nie mogą tracić głupio punktów, gdyż przewaga siedmiu punktów nie daje im żadnej gwarancji. Na własnym terenie prezentują się następująco:
4 – zwycięstwa,
4 – remisy,
4 – porażki.
Drużyna na pięć ostatnich pojedynków, na swoją korzyść rozstrzygnęła trzy, raz remisując i raz przegrywają, ale nie z byle kim, bo z wielką FC Barceloną na Cam Nou, gdzie przegrali 2:1. Muniz w dzisiejszym spotkaniu będzie miał do dyspozycji praktycznie optymalny skład, nie wystąpią tylko: Rosario, Stepanov, którzy w tym sezonie nie odgrywają ważnej roli w zespole. U przyjezdnych nie zobaczymy Viqueira i w bramce zobaczymy: Jose Chema, który do tej pory nie zaliczył jeszcze żadnego występu w lidze. Xerez w tym sezonie na wyjazdach gra wręcz fatalnie:
0 – zwycięstw,
3 – remisy,
8 – porażek.
Do tej pory w meczach na obcych boiskach zdobyli zaledwie trzy punkty i nie zanosi się na to, aby miało się to szybko zmienić, gdyż forma zespołu pozostawia wiele do życzenia. Przyjezdni w ostatnich pięciu pojedynkach wygrali zaledwie raz, trzy razy przegrywając i raz remisując.

Po zespole Malagi widać, że w ostatnim czasie grają przyzwoitą piłkę, no może poza meczem z Barcą, ale ciężko się było spodziewać, że z takim przeciwnikiem na ich terenie będą w stanie ugrać korzystny rezultat. Dzisiaj przeciwnik znacznie słabszy, także ich gra powinna być o wiele lepsza i to oni powinni dominować na boisku. Ewentualne trzy punkty pozwolą im spokojnie myśleć o utrzymaniu się w lidze, a przeciwnika słabszego już mieć nie będą, także taką szansę trzeba wykorzystać.

Typ: 1
Kurs: 1.62

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN