Analiza meczu: Osasuna – Bilbao | BetGol.pl

Analiza meczu: Osasuna – Bilbao

0

Poniedziałkowe mecze w Primera Divisione stały się już tradycją, nie inaczej będzie również dzisiaj, kiedy to o godzinie 21:00 na przeciw siebie staną zespoły, które grają w tym sezonie bardzo podobny futbol, a mianowicie Osasuna z Bilbao. Przeglądając tabele łatwo dojść do wniosku, że to goście tego spotkania powinni mieć znacznie więcej motywacji do gry, bowiem cały czas mają realne szanse na wywalczenie europejskich pucharów. Mecz z Osasuną jest, więc dla drużyny Athletic niezwykle istotny i nie mogą oni tutaj pozwolić sobie na zerowy dorobek punktowy, bowiem to znacznie oddali ich od osiągnięcia celu na ten sezon, ale to jest piłka nożna. Jeżeli piłkarze drużyny przyjezdnej poradzą sobie z presją, jaka ciąży na nich w końcówce sezonu, to bez żadnych aluzji będziemy mogli uznać, że klub ten zasługuje na Ligę Europejską. Osasuna już w tym sezonie nic nadzwyczajnego nie osiągnie, a czy to odbije się na jej motywacji, przekonamy się już wieczorem.

Zacznijmy zatem od drużyny gospodarzy, która w tym sezonie grała bardzo dobrze, ale w pierwszej części sezonu i przez długą jego część miała nawet szanse na Ligę Europejską. Druga część, to jednak nie ta sama forma co wcześniej, co poskutkowało znacznie bardziej odległą pozycją, w ligowej tabeli. Na chwilę obecną podopieczni Camacho mogą pochwalić się następującym bilansem gier na własnym stadionie:
6 ? zwycięstw,
6 ? remisów,
4 ? porażki.
Jest to zdecydowanie za mało, aby myśleć o występach na międzynarodowych boiskach. Również i forma tego zespołu nie jest w ostatnim czasie najlepsza, bowiem Osasuna miała dosyć długą serię meczy bez zwycięstwa, a w pięciu ostatnich pojedynkach zaliczyła dwa triumfy, dwie porażki i jeden remis.

W bardzo podobnej dyspozycji jest Bilbao, z tym że ono wcześniej nie miało dłuższych spadków formy podczas trwania sezonu. Ich pięć poprzednich spotkań to: dwa zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis. Przyjrzyjmy się teraz grze tej drużyny w meczach na obcych stadionach, bo w takiej roli będą występować przecież dzisiejszego wieczora, a bilans ten w sumie nie jest zachwycający:
4 ? zwycięstwa,
4 ? remisy,
9 ? porażek.

Co prawda bilans gier wyjazdowych Bilbao nie napawa optymizmem, ale zespół ten niesiony motywacją do gry w przyszłym sezonie w Lidze Europejskiej będzie w końcówce tegorocznych rozgrywek grał na 100% swoich możliwości z każdym zespołem, a tym bardziej z takim, z którym jest w stanie wygrać. Bez wątpienia klubem w ich zasięgu jest Osasuna, która z gry o europejskie puchary już wypadła, co mogło nieco podciąć skrzydła zawodnikom tej ekipy, bowiem mieli oni spore nadzieje na pokazanie się w Europie w przyszłym sezonie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.