Analiza meczu: Stade Nyonnais – Thun

0

Dzisiaj o godzinie 15:00 w drugiej lidze szwajcarskiej dojdzie do pojedynku pomiędzy Nyonnais, a FC Thun i to przyjezdni zdają się być wyraźnymi faworytami. A dlaczego? Dla przykładu warto podać poprzednią konfrontację tych drużyn, kiedy to Thun dosłownie rozgromił swoich rywali, wygrywając 9:0. Gospodarze walczą w tym sezonie o utrzymanie i póki co udaje im się to, gdyż zajmują 13 pozycję, z trzema punktami przewagi nad strefą spadkową. Dla gości natomiast liczy się tylko jedno, awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii, na razie są drudzy i do pierwszego miejsca, gwarantującego bezpośredni awans tracą dwa punkty, które powinni dzisiaj odrobić.

Stade Nyonnais w tym sezonie na własnym obiekcie nie spisuje się najlepiej, a dobrze obrazuje to ich domowy bilans:
2 – zwycięstwa,
3 – remisy,
5 – porażek.
Do tego należy wspomnieć, że zespół dzisiejszych gospodarzy jest ostatnio w fatalnej dyspozycji, w pięciu ostatnich meczach wygrali zaledwie raz, przy czym doznali trzech porażek i jednego remisu. Forma domowa również pozostawia wiele do życzenie, bowiem zespół ostatnio na Centre sportif de Colovray w Nyonie, nie wygrał ani razu, a doznał trzech porażek i dwóch remisów. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z jedną z najlepszych ekip w lidze i statystyki te mogą się jeszcze pogorszyć. Trudno bowiem się spodziewać, że Thun nie wykorzysta szansy zajęcia fotela lidera, przynajmniej do przyszłego tygodnia. A zespół ten potrafi grać na wyjeździe:
6 – zwycięstw,
1 – remis,
2 – porażki.
Statystyka ta mówi sama za siebie, a do tego przyjezdni są w bardzo dobrej formie, w pięciu ostatnich spotkaniach za każdym razem z boiska schodzili z kompletem punktów. Czy i tak będzie tym razem? Ciężko spekulować co do wyniku, ale ich dyspozycja wyjazdowa również jest bardzo dobra, bo ostatnio w roli gościa przegrali tylko raz, a na chwilę obecną notują serię czterech zwycięskich meczy pod rząd, na obcych boiskach.

Kursy wystawione przez bukmacherów na to spotkanie, to całkiem przyjemny valuebet, więc dlaczego z niego nie skorzystać. Przypomnijmy tylko, że do pierwszej ligi, bezpośrednio awansować może tylko jedna drużyna, a Thun już dzisiaj może objąć pozycję numer 1, gdyż taką możliwość dają im ewentualne trzy punkty. Myślę, że powinni skorzystać z tej okazji, gdyż mierzą się z zespołem, z którym jeszcze nigdy nie przegrali, a w pięciu poprzednich pojedynkach, aż czterokrotnie okazywali się od nich lepsi.

Typ: 2
Kurs: 1.75

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.