Analiza meczu: Vannes – Laval

Dzisiaj o godzinie 20:30 dojdzie do ciekawego spotkania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji, na przeciw siebie staną: walczący o utrzymanie zespół Vannes oraz pewni już ligowego bytu piłkarze drużyny Laval. I to, że przyjezdni nie grają w tym sezonie już o nic, jest głównym argumentem przemawiającym za typem na gospodarzy. Nie ma co ukrywać, że po długich i wyczerpujących rozgrywkach w ligue 2, zawodnicy Laval, myślą już tylko o odpoczynku, ale o zasłużonym odpoczynku, bowiem osiągnęli główny cel na ten sezon, czyli pozostanie w ligue 2, przynajmniej do przyszłorocznych rozgrywek. Gospodarze natomiast mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, co przy dwóch kolejnych rundach, nie może im dać pewności utrzymania się w lidze, dlatego pełnej mobilizacji po ich stronie, możemy być pewni.

Vannes w tym sezonie, a szczególnie w jego pierwszej części nie spisywał się najlepiej, co doprowadziło do tego, że o ligowy byt muszą się martwić praktycznie do samego końca rozgrywek. Przyjrzymy się zatem ich dokonaniom w spotkaniach przed własną publicznością:
6 – zwycięstw,
5 – remisów,
7 – porażek.
Co prawda statystyki te, nie przemawiają na korzyść zespołu gospodarzy, ale na uwagę zasługuje fakt, że zostały one znacznie poprawione w ostatnim czasie. Vannes bowiem w pięciu poprzednich meczach zaliczył aż trzy zwycięstwa, jeden remi i tylko jedną porażkę. Widać po tym klubie, że nie dopuszczają oni do siebie myśli, aby w przyszłym sezonie nie grać ponownie na zapleczu ligue 1.

Laval przez większą część sezonu spisywało się przeciętnie i to im wystarczyło do tego, aby na dwie kolejki przed końcem zajmować ósmą lokatę i być pewnym utrzymania. Do tej pory zespół ten na wyjazdach prezentuje się następująco:
4 – zwycięstwa,
8 – remisów,
6 – porażek.
Nie wygląda to najgorzej, ale łatwo zauważyć, że o trzy punkty poza własnym terenem niezwykle im trudno, co nie oznacza, że drużyna ta nie zdobywa punktów na wyjazdach, o czym świadczy większość remisów. Ogólnie Laval jest najczęściej remisującą ekipą w całej lidze, co potwierdza się w ich ostatnich występach, w których na pięć meczy zremisowali aż trzy, raz przegrali i tylko raz zdobyli komplet punktów.

Warto zaznaczyć, że wcześniejsze kolejki dla Laval były jeszcze meczami o stawkę, teraz będzie znacznie inaczej i moim zdanie odbije się to negatywnie na ich grze. Zresztą grać będą z zdeterminowanym, żądnym trzech punktów zespołem gospodarzy, który mimo, że na papierze nie wygląda na zdecydowanego faworyta, to po ostatnich występach, widać że jest w znacznie lepszej dyspozycji niż Laval. Są to dwa, moim zdaniem kluczowe czynniki, dlatego po tak przyzwoitym kursie, nie można obok tego meczu przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN