Analiza meczu: Vannes – Laval

Dzisiaj o godzinie 20:30 dojdzie do ciekawego spotkania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji, na przeciw siebie staną: walczący o utrzymanie zespół Vannes oraz pewni już ligowego bytu piłkarze drużyny Laval. I to, że przyjezdni nie grają w tym sezonie już o nic, jest głównym argumentem przemawiającym za typem na gospodarzy. Nie ma co ukrywać, że po długich i wyczerpujących rozgrywkach w ligue 2, zawodnicy Laval, myślą już tylko o odpoczynku, ale o zasłużonym odpoczynku, bowiem osiągnęli główny cel na ten sezon, czyli pozostanie w ligue 2, przynajmniej do przyszłorocznych rozgrywek. Gospodarze natomiast mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, co przy dwóch kolejnych rundach, nie może im dać pewności utrzymania się w lidze, dlatego pełnej mobilizacji po ich stronie, możemy być pewni.

Vannes w tym sezonie, a szczególnie w jego pierwszej części nie spisywał się najlepiej, co doprowadziło do tego, że o ligowy byt muszą się martwić praktycznie do samego końca rozgrywek. Przyjrzymy się zatem ich dokonaniom w spotkaniach przed własną publicznością:
6 – zwycięstw,
5 – remisów,
7 – porażek.
Co prawda statystyki te, nie przemawiają na korzyść zespołu gospodarzy, ale na uwagę zasługuje fakt, że zostały one znacznie poprawione w ostatnim czasie. Vannes bowiem w pięciu poprzednich meczach zaliczył aż trzy zwycięstwa, jeden remi i tylko jedną porażkę. Widać po tym klubie, że nie dopuszczają oni do siebie myśli, aby w przyszłym sezonie nie grać ponownie na zapleczu ligue 1.

Laval przez większą część sezonu spisywało się przeciętnie i to im wystarczyło do tego, aby na dwie kolejki przed końcem zajmować ósmą lokatę i być pewnym utrzymania. Do tej pory zespół ten na wyjazdach prezentuje się następująco:
4 – zwycięstwa,
8 – remisów,
6 – porażek.
Nie wygląda to najgorzej, ale łatwo zauważyć, że o trzy punkty poza własnym terenem niezwykle im trudno, co nie oznacza, że drużyna ta nie zdobywa punktów na wyjazdach, o czym świadczy większość remisów. Ogólnie Laval jest najczęściej remisującą ekipą w całej lidze, co potwierdza się w ich ostatnich występach, w których na pięć meczy zremisowali aż trzy, raz przegrali i tylko raz zdobyli komplet punktów.

Warto zaznaczyć, że wcześniejsze kolejki dla Laval były jeszcze meczami o stawkę, teraz będzie znacznie inaczej i moim zdanie odbije się to negatywnie na ich grze. Zresztą grać będą z zdeterminowanym, żądnym trzech punktów zespołem gospodarzy, który mimo, że na papierze nie wygląda na zdecydowanego faworyta, to po ostatnich występach, widać że jest w znacznie lepszej dyspozycji niż Laval. Są to dwa, moim zdaniem kluczowe czynniki, dlatego po tak przyzwoitym kursie, nie można obok tego meczu przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.