Argentyńska Clausura: El Expresso przejadą się po Gimnasii?

W argentyńskiej Primera Division powoli dobiega końca Clausura. W ostatnim meczu 16 kolejki dojdzie do niezwykle istotnego spotkania pomiędzy Godoy Cruz, a Gimnastą La Plata. Starcie to szczególnie dla gospodarzy ma wielkie znaczenie w kontekście ich walki o mistrzowski tytuł. Ekipa z La Platy z kolei walczy desperacko o utrzymanie. Kto wygra ten arcyważny mecz?

Zespół z prowincji Mendoza, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywanej systemem luty-lipiec Clausury, ma zaledwie trzy punkty mniej od Velezu, przy czym warto odnotować, że Godoy ma jeden mecz rozegrany mniej od ekipy z Sarsfield. Gospodarze, zatem stoją przed niepowtarzalną szansą na dogonienie lidera rozgrywek, który w tej kolejce dość niespodziewanie uległ na wyjeździe Tigre 1-2. Nastroje wśród miejscowych jak i ich fanów są bardzo dobre, zwłaszcza, że już wiadomo, że ?biało niebiescy? osiągną zapewne największy sukces w historii ich niewielkiego klubu. Do tej pory największym osiągnięciem popularnych ?La Bodega? było 6-krotne zwycięstwo w Mistrzostwach prowincji Mendoza i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2005/2006. Siłą napędową zespołu stanowią w tym sezonie Argentyńczycy: Carlos Francisco Pozzoli, José ?Tabaquillo? García, Orlando Vicente Garro, Humberto Fabián Lentz, Rubén Hermes Almeida, Daniel Walter Oldrá, oraz Rafael Iglesias.

Zgoła odmiennie przedstawia się sytuacja w ekipie gości. Zawodnicy z Juan Carlos Zerillo ? bo taką nazwę nosi obiekt na którym rozgrywają swoje mecze piłkarze z La Platy, są w bardzo trudnej sytuacji, gdyż zajmują bardzo niebezpieczne 18 miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Huracan i Newells Old Boys. Przystąpią, więc do meczu z Godoy z przysłowiowym ?nożem na gardle? zwłaszcza, że o pozostaniu w lidze decyduje suma punktów zdobytych nie tylko w rozgrywkach Clausury, ale również Apertury. Wyjazdowa forma Gimnasi nie napawa kibiców tego zespołu nadmiernym optymizmem. Osiem punktów w 8 meczach to bardzo skromna zdobycz punktowa, ale zaznaczyć tu należy, że klub właściwie, co sezon walczy o ligowy byt i z roku na rok powtarza się ten sam scenariusz ? goście notują bardzo dobry finisz sezonu. Czy i tym razem Los Triperos zachowają ligowy byt?

Kurs na Godoy wynosi 1,60., remis wyceniany jest na 3,60., natomiast za zwycięstwo Gimnasia La Plata Bwin płaci 4,75..

Aby obstawić ten mecz już teraz, otwórz konto na Bwin i odbierz bonus 200 PLN!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.