Czy zawodnicy z Werony zatrzymają Udinese?

W niedzielę o godzinie 15 Chievo Werona podejmie na swoim boisku zespół Udinese.

Obie drużyny są jeszcze upojone wynikami z ubiegłego tygodnia. Werończycy przywieźli bezcenny punkt z Turynu, i zapewnili sobie utrzymanie w elicie Calcio na kolejny sezon. Zawodnicy z Udine natomiast pokonali Lazio, wskakując tym samym na czwarte miejsce w tabeli Serie A. Jego utrzymanie skutkować będzie grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Piłkarze z Chievo pokazywali niejednokrotnie, że potrafią grać w piłkę. W ostatnim czasie odnieśli na swoim stadionie zwycięstwa z Bologną oraz Lecce, czyli z rywalami z niższej półki. Z zespołami najwyższej klasy w tej rundzie jednak przeważnie przegrywają (Milan, Inter oraz Roma) lub remisują (Lazio i Juventus).

Zawodnicy z północno- wschodniej części Włoch w ostatnim spotkaniu pokazali, że potrafią się w momentach wielkiej wagi mobilizować i wygrywać. Mimo, że przez cały sezon Di Natale i spółka zachowywali się jak rollercoaster- raz gromiąc Inter, Juventus czy Napoli, a innym razem przegrywając z Lecce, to świadomość bliskości celu powinna być ogromną motywacją dla graczy z Udine.

Aspekt psychologiczny zdecydowanie działa na korzyść chcących utrzymać czwarte miejsce za wszelką cenę graczy Udinese. Awans do Ligi Mistrzów po sześciu latach przerwy będzie ogromnym sukcesem, a także znakomitą okazją dla młodych graczy z Udinese, takich jak Sanchez, Isla czy Zapata do pokazania się w wielkim świecie.

Piłkarze Chievo po zapewnieniu sobie utrzymania w wielkim stylu, po meczu z Juventusem, będą w nastroju raczej świątecznym, i nie powinni stawiać wielkiego oporu rozpędzonej lokomotywie z Udine.

Gracze z Werony mogą wprawdzie próbować ukąsić przeciwników, jednakże naszym zdaniem nie wystarczy to do ugrania choćby punktu, i zawodnikom Chievo zabraknie samozaparcia, żeby urwać punkty mocno zdeterminowanym rywalom.

Polecamy typ Udinese.

Kurs na Udinese wynosi 1,40., remis wyceniany jest na 4,60., natomiast za zwycięstwo Gości Betsson płaci 7,00..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN