Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc umowa pomiędzy obstawiającym graczem a bookmakerem, w której typer typuje dany mecz i przewiduje jego wynik. Firma bukmacherska przyjmuje taki zakład natomiast po zamknięciu spotkania rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w pewnych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość wygrania pieniędzy?
Wysokość realnej wygranej z danego zakładu określona jest od dwóch składników – wysokości kwoty, jaką na konkretny zakład wyznacza użytkownik, a także wielkość kursu, jaki został określony na konkretne wydarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze określa gracz a także to on rozstrzyga ile pieniędzy postawi na oddany kupon. Kurs zaś jest subiektywnie oceniany przez daną firmę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy regularnie mają mocno podobne kursy na te same wydarzenia, aczkolwiek różnice są zawsze, choćby drobne – co należy sprawdzać i wybierać takiego bookmakera, który podaje najogromniejszy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w jakim klient wybiera wiele spotkań jednocześnie a także żeby wygrać, wszystkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których typuje się poszczególne wydarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to niesamowicie popularny zakład wśród młodych graczy, jacy stawiają wyjątkowo niską stawkę typując bardzo dużo wydarzeń. Osiągalna wygrana jest wtedy niezwykle wysoka, jednakże prawdopodobieństwo wygranej pomniejsza się z każdym następnym typowanym spotkaniem. Obstawiając w owy sposób warto zapoznać się z uwagami innych klientów zaawansowanych, którzy umieszczają własne analizy a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się dużo ciekawostek na temat określonego wydarzenia i nie obstawiać w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre zakłady, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i spodziewana wygrana może być znacznie interesująca.

Najpopularniejsze typy zawierania kuponów
Na rynku bukmacherów online, najważniejsze korporacje wyprzedzają się w tym jak mnóstwo mają rodzajów i możliwości typowania typów. Występują jednak takie, które oferuje każda firma, bowiem są najpopularniejsze wśród graczy. Zaliczyć wolno do nich: zakład na wynik końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość trafień w zdarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (użytkownik określa czy dana drużyna wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.