Dla kogo Derby Pragi?

O tym spotkaniu za naszą południową granicą mówi się „Derby Czech”. Spotkanie Sparty Pragi, ze Slavią to nie tylko „Derby Pragi”, ale prawdziwy klasyk czeskiej Gambrinus Ligi.

Gambrinus Liga istnieje od stosunkowo niedawna, stąd też będzie to dopiero 17 konfrontacja obu drużyn w tych rozgrywkach. Dotychczasowe 16 meczy przyniosło 8 zwycięstw Spartan, 3 Slavii, a 5 meczy zakończyło się wynikiem remisowym. Na Generali Arena, a więc obiekcie należącym do Sparty, co ciekawe gospodarzom znacznie trudniej przychodzą zwycięstwa niż w meczach na obiekcie należącym do Slavii.

Ostatnie lata to zdecydowanie czas dominacji „Bordowych”. Najlepszym tego dowodem niech będzie fakt, że 7 z 8 wcześniejszych konfrontacji zakończyło się ich zdecydowanymi zwycięstwami. Niewielu piłkarzy rywala zza miedzy pamięta ostatni triumf Slavii na Generali Arena, gdyż miał on miejsce w 9 kolejce sezonu 2007/08.

Faworytem według bukmacherów i to bardzo zdecydowanym są gospodarze. Choć jak to stwierdza słuszne powiedzenie „derby rządzą się swoimi prawami” to niewielu z analityków sportowych daje jakiekolwiek szanse na końcowy triumf gości. Taka postawa ods smakerów dziwić jednak zbytnio nie może. Dlaczego? Spartanie rewelacyjnie spisują się w Gambrinus Lidze. Odzyskanie Mistrzostwa Czech utraconego w minionym sezonie na rzecz Victorii Plzeń to sprawa honorowa dla piłkarzy znad Wełtawy.

Siedem meczy i komplet 21 punktów na koncie musi przemawiać do wyobraźni. Jakby tego było mało równie imponująco przedstawia się bilans bramkowy gospodarzy dzisiejszej potyczki (17:4). Zwróćmy tu szczególną uwagę na znakomitą grę w obronie paryskiej ekipy.
Slavia, która z sezonu na sezon jest coraz bardziej w cieniu silniejszego rywala zza miedzy, również w tym sezonie przyzwyczaiła swoich fanów do rozczarowań. Właściwie w każdej kolejce czerwono-biali sprawiają swoim kibicom zawód. Dość wspomnieć, że w dotychczasowych 7 meczach Slavia zdobyła zaledwie 6 punktów i jest bardzo blisko strefy drużyn zagrożonych spadkiem, a najtrudniejsze mecze dopiero przed nią. Największym mankamentem tej drużyny jest jej gra w ofensywie, gdzie zdołała strzelić jak do tej pory zaledwie 5 bramek ? co jest zresztą najgorszym wynikiem w Gambrinus Lidze (nie wliczając w to Banik Ostrava).

Kto okaże się lepszy w derbach Pragi?

Kurs na Sparty wynosi 1.35 , remis jest wyceniany po 4.75, zaś za wygraną Slavii Betsson płaci 9.15.

Już teraz otwórz konto na Betsson i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.