Ekstraklasa: Śląsk już w piątek zapewni sobie europejskie puchary?

Nadszedł piątek, a wraz z nim wracają rozgrywki polskiej Ekstraklasy. Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie, kto z końcem maja opuści Ekstraklasę. Nie znamy też drużyn, które będą reprezentować Polskę, obok Wisły Kraków, w rozgrywkach europejskich.

W piątek w Zabrzu zmierzą się dwie drużyny, które realnie myślą o zajęciu miejsca na podium sezonu 2010/2011. Miejscowy Górnik, które traci 3 punkty do 3 miejsca, zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, który aktualnie zajmuje 2 pozycję w tabeli i 4 punkty przewago na Górnikiem.

Gospodarze, jeśli chcą dalej liczyć się w rywalizacji o udział w europejskich pucharach, muszą w piątek pokonać rywala. Tymczasem w przypadku Śląska można śmiało wysnuć wniosek, iż Wrocławianie zajmą jedno z dwóch wolnych miejsc premiujących udziałem w europejskich pucharach, w dwóch ostatnich kolejkach mają bowiem najsłabszych rywali spośród wszystkich drużyn walczących o podium.

W ostatnich dwóch kolejkach Śląsk zdobył komplet punktów, pokonując Zagłębie Lubin po błędzie bramkarza i pewnie zwyciężają GKS Bełchatów. Tymczasem Górnik Zabrze wprawdzie pokonał na wyjeździe Polonię Bytom i zremisował w Warszawie z Legią, jednak sposób wywalczenia punktów przez Zabrzan pozostawiał wiele do życzenia, a same bramki zdobyto w dość szczęśliwych okolicznościach.

Czy w piątek poznamy więc pierwszego uczestnika rozgrywek europejskich, który wywalczył awans z rozgrywek Ekstraklasy?

Kurs na Górnika Zabrze wynosi 2,5. , remis wyceniany jest na 3,05 , natomiast za zwycięstwo Śląska Wrocław bwin płaci 2,70 .

Aby obstawić ten mecz już teraz, otwórz konto na Bwin i odbierz bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN