Eurochallange: Pau Orthez – Szolnoki

Czas na 4 serię spotkań, najmniej prestiżowego z męskich pucharów klubowych ? Eurochallange.
Jako obiekt naszej analizy wybraliśmy spotkanie w Pau, gdzie miejscowe Pau-Orthez podejmie węgierskie Szolnoki Olaj. Jeżeli Węgrzy wygrają wtorkowe starcie zachowają szanse na wyjście z grupy.

Francuzi wyraźnie ulgowo traktują w tym roku puchary. Nic więc dziwnego Pau Orthez nie stać w dłuższej perspektywie na walkę na dwóch frontach tj. w Pro A i Eurochallange. Priorytetem dla prezesa klubu pana Didiera Gadou jest utrzymanie się w ligowej stawce. Gospodarze nie wygrali w tym roku jeszcze meczu (0-3) w pucharach i jest duże prawdopodobieństwo, że ta sztuka im się nie uda. Z kolei tylko zwycięstwo przedłuża Węgrom szanse na wyjście z grupy, w której są jeszcze niemieckie Artland Dragons i Cypryjski Keravnos.

Pierwsze spotkanie tych drużyn miało zaskakujący przebieg. Węgrzy wygrali i to w bardzo przekonywujący sposób różnicą, aż 15 punktów (85:70). Świetną partię w ich zespole rozegrał Obie Trotter. Amerykanin był najlepszym zawodnikiem na parkiecie 14 pkt. i 6 asyst. Jeszcze lepszym egzekutorem okazał się Jullien Mils, który zaliczył 17 punktów. Pod obiema obręczami dominował zaś duet Marton Bader (11 zbiórek!!!) i Hristo Nikolov (6 zbiórek!). Z tak dobrze usposobioną drużyną gospodarzy nie mogli sobie poradzić koszykarze z Pau. W ich szeregach wyróżniło się jedynie dwóch graczy Slaven Rimac i Teddy Gibson. Obydwoje zdobyli po 21 punktów, ale do zwycięstwa nad Szolnoki brakło im wsparcia ze strony pozostałych graczy.

Didier Dobbels, szkoleniowiec klubu Pau ? Othez otwarcie mówi, że priorytetem drużyny jest walka o play off w ProA. Jako, że francuski zespół fatalnie spisuje się w krajowych rozgrywkach pozostaje więc mieć nadzieję, że może odpuścić mecz pucharowy. Węgrzy, którzy pokazali się z dobrej strony w starciu wyjazdowym z Artland Dragons mają jeszcze szanse na wyjście z grupy. Niestety ich porażka przed własną publicznością z cypryjskim Keravnosem mocno skomplikowała sytuację w Grupie. Peter Por liczy jednak, że tą stratę punktową da się odrobić i po raz pierwszy od wielu lat węgierski klub wyjdzie z grupy w europejskich pucharach.

W tym spotkaniu choć bukmacherzy wskazują w roli zdecydowanego faworyta gospodarzy, każdy wynik jest możliwy. Ze względów motywacyjnych i tego, że Pau ? Orthez czekają ciężkie mecze ligowe, stawiamy tutaj na małą niespodziankę i zwycięstwo gości w tym meczu. Kursy rzędu blisko 3.00 wydają się być niezwykle atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.