Eurocup: „Akademicy” znowu zagrają w Eurocupie?

Niezwykle ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie w Prostejovie między gospodarzami, a bułgarskim Lukoilem Sofia. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się nie wysokim zwycięstwem zespołu ze stolicy Bułgarii (70:65), czy gospodarze będą w stanie odrobić tę niewielką stratę?

Wiele wskazuje na to, że jest taka szansa. Prostejov w przeciwieństwie do Lukoilu zaczął już sezon w krajowych rozgrywkach. Liga bułgarska rusza dopiero niebawem, więc mecze z Czechami są dla „Akademików” pierwszymi poważniejszymi w tym sezonie. Pokazało to już pierwsze spotkanie w którym podopieczni Arsicia Jovicia mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. O sile bułgarskiej ekipy decydują w większości gracze zza Oceanu, mamy tu na myśli w szczególności kwartet Andren Owens, Brandon Health, Lamont Mack i Akida Mcklein. W ekipie hegemona ligi bułgarskiej są także niezmordowany Teodor Stoykov czy Tencho Banev.

Czesi stoją przed sporą szansą choć o awans nie będzie łatwo. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że goście są ekipą znacznie bardziej doświadczoną niż Prostejov. Czesi europejskie przetarcie mieli rok temu w niszowym w europejskiej hierarchii turnieju Eurochallange. Nie zmienia to faktu, że są w stanie u siebie pokonać faworyzowanego rywala. Grając we własnej, dodajmy kameralnej hali przy dopingu swoich kibiców nie są wcale bez szans, zwłaszcza, że w ich składzie mamy kilku ciekawych zawodników. Dwóch najbardziej wartościowych, to amerykanie Jamar Smith, Gadri ? Nicholson.

Wymieniona dwójka w pierwszym meczu zdobyła w sumie prawie połowę punktów czeskiej ekipy w całeym meczu (30 pkt.) Prostejov grał u siebie także mecz ligowy z Plzeniem, więc mamy jakiś niewielki odnośnik co do ich formy. Wysokie 26 punktowe zwycięstwo każe podopiecznym Zbynka Choleva patrzeć pozytywnie przed rewanżowym meczem z „Akademikami”. Szansę zagrania przeciwko swojej byłej drużynie dostanie zakontraktowany kilka dni temu Amerykanin Travis Peterson. Czy pozbawi on swój były klub awansu do zaplecza Euroligi? A może to Bułgarzy postarają się o wyjazdowy triumf?

Kurs na Prostejov wynosi 1,75, zaś za wygraną Lukoilu Bwin płaci 2.10

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.