Finał BBL: Starcie nr 2. Alba Berlin – Brose Basket!

Finał BBL w tym sezonie zapowiada się frapująco. Czy obrońcy tytułu z Bambergu ponownie powtórzą sukces? Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że tak. Po pierwszym starciu dość pewnie pokonali oni Albę Berlin 90 ? 76. Czas na stracie nr. 2, które odbędzie się w O2 Arena w Berlinie.

Pierwsze starcie przebiegało od początku do końca pod dyktando Brose Basket, choć należy zaznaczyć, że do końca trzeciej kwarty mecz stał na wyrównanym poziomie. Dopiero w ostatniej części gry zespół prowadzony przez Chrisa Fleminga odjechał berlińczykom i ostatecznie zwyciężył, aż 14 punktami. Rewanżowe starcie jednak zapowiada się na znacznie bardziej wyrównany mecz. Pomimo tego, że gospodarze dysponują węższą ławką rezerwowych, mają wiele atutów, którymi mogą zaskoczyć obrońcę tytułu. Przede wszystkim zespół ze stolicy znakomicie radzi sobie w ataku na własnym parkiecie. W rundzie zasadniczej gospodarze rzucali średnio 85,5 punktu ? co jest najlepszym wynikiem w BBL. Siłę zespołu stanowi tercet graczy zza oceanu ? Allen, Taylor i Rochestie, wsparty serbem Raduljicą. Berlińczycy potrafią także solidnie bronić i to wydaje się być w starciu z Brose kluczem do zwycięstwa. W dotychczasowych 21 meczach na własnym parkiecie wliczając fazę play off) gospodarze 16 razy wygrywali i doznali 6 porażek.

Goście teoretycznie dysponują znacznie szerszym składem. Brose z dobrej strony pokazało się w Eurolidze, a doświadczenie tam nabyte powinno zaprecentować w meczu z takimi przeciwnikami jak Alba. Siłą gości jest znakomita defensywa ? najlepsza w całej lidze niemieckiej. O jakości gry decyduje dyspozycja graczy amerykańskich, na których zakusy ma już kilka europejskich potęg. Mowa tu oczywiście o Hainsie czy Brianie Robertsie. Prawdziwym przywódcą zespołu jest jednak doświadczony Predrag Suput. Zespół z Bambergu niewątpliwie dysponuje większą głębią składu niż rywale z Berlina. W drużynie znajdują się tak wartościowi gracze jak Marice Stuckney, John Goldsberry czy słowak Anton Gavel. Wydaje się, że to goście są, zatem faworytem rewanżowego starcia. Jeśli zagrają tak dobrze na desce jak w pierwszym meczu, Albie może być ciężko o końcowe zwycięstwo.

Kurs na Albę wynosi 2,00 .,natomiast za zwycięstwo Brosę Bwin płaci 1,75..

Aby obstawić ten mecz już teraz, otwórz konto na Bwin i odbierz bonus 200 PLN!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN