Finał Ligi Europejskiej na Stadionie Śląskim?

Stadion Śląski w sezonie 2012/2013 chciałby zorganizować finał Ligi Europejskiej. Śląski Urząd Marszałkowski wystąpił do PZPN z prośbą o poparcie kandydatury.

Finał Ligi Europejskiej w sezonie 2012/13 na Stadionie Śląskim, a jak się nie uda, to w latach kolejnych ? Urząd Marszałka Województwa Śląskiego potwierdza, że Bogusław Śmigielski wystąpił formalnie z taką ofertą do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Grzegorza Laty. Ma to być jeden z punktów trzydniowego, obradującego w podszczecińskich Policach, zebrania zarządu PZPN.

– Poprosiliśmy PZPN o rekomendację dla naszego obiektu i formalny wniosek do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o organizację meczu finałowego. Czekamy na werdykt naszej federacji, czy w ogóle będziemy o tę imprezę aplikować, dlatego nie nagłaśnialiśmy tego pomysłu ? przyznaje Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj PZPN potwierdził, że odpowiedniej rekomendacji udzieli.

Według harmonogramu modernizacji Śląskiego w lipcu 2011 roku – a więc na całe dwa lata przed potencjalnym finałem – zadaszony stadion na ponad 52 tysiące miejsc ma mieć najwyższy międzynarodowy standard – Elite, świadczący o jego nowoczesności.

Dyrektor Śląskiego, Marek Szczerbowski, cieszy się z inicjatywy marszałka Śmigielskiego. ? Każde takie działanie jest bardzo pozytywnie postrzegane i dobrze, że marszałek województwa też myśli o tym, co na stadionie ma się dziać. O szansach politycznych na przyznanie nam organizacji meczu finałowego w europejskich pucharach nie chcę się wypowiadać, ale trudno myśleć o organizowaniu czegokolwiek, jak się nie podejmuje rękawicy. W każdym razie od strony infrastruktury i organizacji imprezy na pewno będziemy gotowi, mamy na koncie wiele doświadczeń i dobrych ocen. Pytanie, czy zostanie to docenione ? zastanawia się Szczerbowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.