Finały Speedway Ekstraligi- mecze rewanżowe

Dziś odbędą się rewanżowe mecze finałów Speedway Ekstraligi. O 17 w Toruniu Gorzowianie będą bronić 30-punktowej zaliczki z pierwszego spotkania, natomiast o 19.30 na zielonogórskim owalu w rewanżowym spotkaniu czteropunktową stratę do Unii Leszno będzie chciał odrobić Falubaz.

Najpierw o małym finale. W toruńskim zespole po pogromie, jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu, rozpoczęto dokonywanie czystki. Wyrzucono z klubu największych winowajców słabych wyników: menedżera Sławomira Kryjoma, oraz Rune Holtę. Za tego drugiego wystawiono do składu Emila Pulczyńskiego, za którego pojadą w ramach zastępstwa zawodnika dwaj juniorzy, Holder, oraz Jepsen Jensen. Torunianie pojadą w tym meczu głównie o honor, i godne pożegnanie się z kibicami, bo szans na odrobienie straty do Caelum Stali już nie ma.

Gorzowianie udowodnili w ubiegłym tygodniu, że nazywanie ich spasionymi kocurami ( tak ich określił prezes Caelum Stali- Władysław Komarnicki) jest grubą przesadą. Teraz pojadą bez spinania się, bo brązowego medalu nie mogą stracić, a większą motywację do ścigania będą mieli zawodnicy z Grodu Kopernika. Mimo wszystko wynik powinien oscylować w okolicach remisu- zawodnicy jadący ZZ za Pulczyńskiego mogą nie przywieźć wystarczającej liczby punktów dla Unibaxu, aby zwyciężyć dzisiaj.

W Zielonej Górze możliwe jest tylko i wyłącznie zwycięstwo Falubazu. Myszki Miki na swoim torze, pieczołowicie przygotowanym przez Marka Cieślaka, są po prostu nie do ruszenia. W Falubazie należy być pewnym doskonałego wyniku Jonssona i Protasiewicza, oraz bardzo dobrego Hancocka, Davidssona i Dudka. Jedynym słabym punktem może być Zengota.

Leszczyńskie Byki natomiast mają jedynie dwa pewne punkty: Jarosława Hampela, oraz Janusza Kołodzieja. Obaj są gwarantami ok. 13-14 punktów, zakładając, że obaj pojawią się 6 razy na torze. Swoje punkciki powinni również dorzucić Batchelor i Babiński, aczkolwiek bardzo wątpie, żeby byli w stanie prześcignąć zawodników drugiej linii Falubazu. Maksymalny wynik Unii Leszno powinien wynieść około 36-37 punktów.

Polecamy następujące typy:

Falubaz- Unia Leszno (+12,5) na Falubaz. Zielonogórzanie na pewno pojadą doskonałe spotkanie, wynik powinien być bliski temu, jaki osiągnęli oni z Caelum Stalą Gorzów. Granicznym ?normalnym? wynikiem dla tego handicapu jest 52:38, więc podejrzewam, że powinien on wejść. Nie daję Leszczynianom wielkich szans na przekroczenie tego progu.

Janusz Kołodziej- Troy Batchelor, na Kołodzieja. Typ aż nazbyt oczywisty. Kołodziej wrócił do wielkiej formy, na Motoarenie w Toruniu objeżdżał Sullivana bez większych problemów, więc ciężko jest sobie wyobrazić, żeby miał problem, aby zdobyć więcej punktów niż Batchelor, który w Zielonej Górze sobie kiepsko radzi (zero w ostatnim meczu). Kurs 1,70 to niemalże promocja.

Chris Holder- Nicki Pedersen, na Holdera. Australijczyk na swoim torze jest bardzo szybki, co więcej dziś ma zagwarantowane sześć startów. Pedersen jeździ tak sobie, ale sądzę, że spadek motywacji związany z zapewnieniem sobie brązowego medalu w największym stopniu wpłynie na Duńczyka, i nie sądzę, żeby dziś pokazał coś wielkiego. Chrispy powinien zdobyć więcej oczek.

Jarosław Hampel, over 13 punktów. Jarek ma dzisiaj ?zagwarantowane? sześć startów. Jest to zawodnik, któremu żaden tor nie jest straszny. Co więcej, Małemu powinno już przejść przeziębienie, które mu dokuczało w ostatnim czasie. Ostatnio w meczu w Winnym Grodzie zdobył 14 punktów w 6 startach, i myślę, że dzisiaj będzie podobnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.