GP Wielkiej Brytanii na żużlu: Gollob, Crump, Hampel czy może Holder?


Już o godzinie 18 wystartuje piąta tegoroczna eliminacja cyklu GP w Cardiff. Aktualnie czołówka klasyfikacji generalnej cyklu układa się w następujący sposób:

1. Gollob 61
2. Hancock 60
3. Hampel 48
4. Crump 42
5. Holder 42

Millenium Stadium w Cardiff to szczególnie lubiany tor przez wielu zawodników. Przede wszystkim należy tu wymienić Jasona Crumpa, który ogółem w GP Wielkiej Brytanii tryumfował pięciokrotnie, przy czym dwa ze swych zwycięstw odniósł, kiedy zawody odbywane były poza Cardiff. Jednakże, w przeciągu ostatnich pięciu lat Crumpie nie schodził z podium tych zawodów, a aż trzykrotnie stawał na jego najwyższym stopniu.

W tym roku Crump miał wiele problemów natury technicznej(dopasowanie się do nowych tłumików), oraz zdrowotnej (kontuzja barku odniesiona w Goeteborgu), ale ostatnio widoczna jest zdecydowana zwyżka formy Crumpa. W ostatnich zawodach w Kopenhadze zajął on drugie miejsce, a w lidze w meczu przeciwko Częstochowie zdobył komplet punktów. Dodatkowo Crump wylosował czwarty numer startowy, który może nie
daje mu specjalnego handicapu, ale w biegach przeciwko najgroźniejszym rywalom będzie startować z korzystniejszych pól startowych. Jason wie, że dobry występ w stolicy Walii jest konieczny, aby liczyć się w walce z Gollobem o tytuł mistrza świata.

Jarek Hampel również należy do zawodników uwielbiających się ścigać w Cardiff. Stawał on trzykrotnie na podium tych zawodów. Mały liczy na podobny obrót rzeczy w tym roku. Na przeszkodzie może mu stanąć przede wszystkim kiepskie losowanie numerów startowych. Wprawdzie, będzie startować on dwukrotnie z drugiego, dość korzystnego, pola, ale w biegach przeciwko najgroźniejszym rywalom będzie on startować z gorszego pola, co może oznaczać stratę kilku punktów w bezpośrednich pojedynkach, a w konsekwencji gorsze pole startowe w półfinale. Mały powinien dotrzeć do półfinału, ale o awans do finału, albo podium może być ciężko.

Chris Holder, ubiegłoroczny zwycięzca, chciałby niewątpliwie powtórzyć swój sukces. Rozkład biegów ma umiarkowanie korzystny, jego awans do półfinałów jest raczej pewny. Nie wiadomo jednak, czy Chrispy?emu po raz kolejny po udanych pierwszych startach, nie zabraknie paliwa na końcowe biegi.

Last but not least, Tomasz Gollob. Zawodnik, który w Cardiff nie miał nigdy sukcesów, ale w tym roku jest w gazie i prezentuje genialną dyspozycję. Losowanie numerów startowych jest na pierwszy rzut oka niekorzystne (dwa starty z pola trzeciego), jednakże w biegach z najgroźniejszymi rywali Tomek będzie startować z równorzędnego pola. Natomiast, gdy Gollob będzie startować z trzeciego pola,jego rywalami będą zawodnicy, z którymi nasz mistrz powinien sobie bez problemów poradzić. Małą przeszkodą na drodze Tomka może być sędzia dzisiejszych zawodów, Wojciech Grodzki, nie pałający sympatią do Golloba. Jednak bydgoszczanin z nie takimi problemami sobie radził na drodze po tytuł mistrza świata. Dzisiaj powinien przełamać niekorzystną passę w Wielkiej Brytanii.

Dzisiejsze zawody zapowiadają się na dotychczas najbardziej emocjonujące w tegorocznym cyklu. W walkę o zwycięstwo jeszcze będą mogli się wmieszać Hancock, czy nieobliczalni Pedersen czy Sajfutdinow. Jednak szerszej opisana czwórka zdaje się być faworytami. Ze względu na wielkie trudności z wytypowaniem zwycięzcy zawodów chcielibyśmy zaproponować typy na to,kto stanie na podium w Cardiff. Proponujemy obstawienie na Tomasza Golloba, który jest w znakomitej dyspozycji oraz na Jasona Crumpa, który jest mistrzem tego owalu.

Za obstawienie obecności Golloba na podium bwin płaci 1,75, a kurs na zakończenie Crumpa w pierwszej trójce wynosi 2,25.

Ponadto polecamy obstawienie typu head-to-head Jason Crump kontra Nicki Pedersen na Crumpa po kursie
1,55.

Już dziś otwórz konto na Bwin, odbierz swój bonus i wskaż faworyta sobotniego GP w Wielkiej Brytanii !

Zwróc też uwagę na nasze typy odnoszące się do żużlowego hitu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.