I Liga: Kto dołączy do Ekstraklasy w przyszłym sezonie?

Na kolejkę przed końcem sezonu rozgrywek I Ligi, aż 4 zespoły mają szanse na awans do Ekstraklasy. Co ciekawe, dwa z nich zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w najbliższą niedzielę. Na chwilę obecną liderem tabeli jest jednak Piast Gliwice, który wyprzedza o 2 punkty Zawiszę Bydgoszcz, o 3 Pogoń Szczecin i 5 Kolejarza Stróże. Do Ekstraklasy awansować mogą jednak tylko 2 zespoły. Komu się uda?

W niedzielę Piast podejmie Zawiszę, Pogoń zagra w Gdyni z Arką, zaś Kolejarz podejmie u siebie Olimpię Elbląg.

Najtrudniejsze zadanie wydaje się być przed drużyną z Bydgoszczy. Zawisza nie zachwyca formą na wyjazdach, a w niedzielę zagra przecież na stadionie lidera. Bydgoszczanie w ostatniej kolejce rzutem na taśmę zapewnili sobie wygraną w Poznaniu z Wartą, w Gliwicach nie będzie już tak łatwo. Piastowi do awansu wystarczy przecież remis, stąd mogą nie zdecydować się na otwartą grę do końca. Tym bardziej, że pod dużym znakiem zapytania stoi niedzielny występ pierwszego bramkarza Gliwiczan, który zderzył się z rywalem w ostatniej kolejce.

A na pełne ryzyko musi postawić Zawisza, bowiem tylko wygrana zapewni jej awans do Ekstraklasy. Jeżeli w niedzielę przegra, zaś Pogoń chociaż zremisuje, to drużyna ze Szczecina poszerzy szeregi Ekstraklasy. Pogoń zagra na boisku spadkowicza z Ekstraklasy, który po świetnym początku rundy wiosennej trochę spuścił z tonu. Czy powstrzyma walczącą o awans Pogoń?

Mało prawdopodobny wydaje się awans Kolejarza, choć akurat w tym meczu najłatwiej jest wskazać faworyta. Rywal Kolejarza okupuje przecież ostatnie miejsce w tabeli, tym samym gospodarze nie powinni mieć problemów z przeciwnikiem. Do awansu do Ekstraklasy potrzebują jednak nie tylko własnego zwycięstwa, ale też korzystnych rozstrzygnięć w pozostałych spotkaniach.

Kto wywalczy awans do Ekstraklasy?

Kurs na Arkę wynosi 3.60, remis jest wyceniany po 3.25, zaś za wygraną Pogoni Bwin płaci 1.91

Kurs na Kolejarza wynosi 1.55, remis jest wyceniany po 3.55, zaś za wygraną Olimpii Bwin płaci 5.25.

Kurs na Piasta wynosi 2.30, remis jest wyceniany po 3.10, zaś a wygraną Zawiszy Bain płaci 2.85.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN