I Liga: Warta zamyka kolejkę!

W poniedziałek zostanie rozegrane ostatnie spotkanie bieżącej kolejki I Ligi. Zgodnie z terminarzem rozgrywek, na stadionie miejskim w Poznaniu miejscowa Warta podejmie Polonię Bytom.

Zielona rewolucja, jaka miała miejsce w Wielkopolsce, nie znalazła przełożenia na wyniki sportowe zespołu. Przez połowę poprzedniego sezonu w Poznaniu kibice mogli stawić się na trybunach stadionu miejskiego za darmo, by dopingować swoich ulubieńców. Frekwencja przy Bułgarskiej osiągała nawet parę tysięcy, szczególnie podczas derbowego spotkania z KSZO Ostrowiec, które ma zgodę z poznańskim Lechem.

Pozyskanie zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem i wysoka frekwencja na trybunach miały być receptą na powrót Warty na szczyt. Tym samym w Ekstraklasie obok Derbów Łódź, Warszawy i Krakowa, miły się pojawić Derby Poznania. W Wielkopolsce mówią, że Warta jest Królową a Lech Królem, bowiem kibice obu klubów pałają do siebie sympatią.

Na razie jednak ekstraklasowe ambicje Warty będą musiały poczekać. Drużyna z Poznania ma bowiem aż 13 punktów starty do lidera ze Szczecina i niewiele wskazuje na to, aby mogła tą stratę odrobić. Swoją frustrację pokazuje także sama Pani Prezes, która na serwisie społecznościowym wskazuje, że piłkarzom najzwyczajniej w świecie nie chce się grać. Atmosfera wewnątrz drużyny nie sprzyja więc osiąganiu sukcesów sportowych.

Plany ekstraklasowe trzeba odłożyć na przynajmniej rok, a w bieżącym sezonie powalczyć chociaż o środek tabeli. Warta ma bowiem tylko 2 punktów przewagi nad strefą spadkową. Nieduża, a zarazem niebezpieczna zaliczka. Warta gubi bowiem punkty i nie potrafi wygrać od 6 spotkań, notując 4 remisy i 2 porażki ? co ważniejsze w Poznaniu.

Dystans do strefy spadkowej może zostać zmniejszony już w poniedziałek. W tym dniu do Poznania przyjeżdża bowiem zespół Polonii Bytom, aktualnie znajdujący się pod kreską ze stratą 6 punktów do Warty.

Spadkowicz z Ekstraklasy nie chce podzielić losu Odry Wodzisław, która po opuszczeniu Ekstraklasy została rozwiązana ze względu na problemy finansowe. W związku z tym z zespołem już w po rundzie zimowej może pożegnać się młody napastnik Świerczok, który dla Bytomian zdobył już 11 z 18 zdobytych przez zespół bramek. Piłkarz na pewno będzie chciał się pokazać w Poznaniu, szczególnie po informacjach, iż stał się obiektem zainteresowania Lecha.

Czy Polonia sprawi niespodziankę i wygra w Poznaniu?

Kurs na Wartę wynosi 1.78, remis jest wyceniany po 3.40, zaś za wygraną Polonii Bwin płaci 4.00.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.