Jastrzębski liderem Plus Ligi?

0

W 15 kolejce Plus Ligi może dojść do zaskakującej zmiany na fotelu lidera. Po zwycięstwie Delekty nad Skrą nr 1 w tabeli są zawodnicy z Bydgoszczy, ale zwycięzca niedzielnego starcia zamykającego 15 kolejkę Plus Ligi na pewno wyprzedzi Delektę w tabeli.

I to gospodarze mogą wyjść zwycięsko z tego starcia. Węgiel po 14 kolejkach zajmuje 3 miejsce w tabeli, z bilansem 11 zwycięstw i 3 porażek. Jego dzisiejszy rywal z Kędzierzyna Koźle zajmuje miejsce 2, ma oczko więcej i bilans 10 zwycięstw i 4 porażek. I to jak dla mnie gospodarze z Jastrzębskiego Węgla są bliżej fotelu lidera Plus Ligi.

Jastrzębski bardzo mnie w ostatnich tygodniach zaskakuje, nad wymiar pozytywnie. Jastrzębski wygrywał ze słabeuszami ligowymi na wyjazdach w Częstochowie, Kielcach i Gdańsku, zwyciężał też zespoły o nieco wyższym potencjale ? z Politechniką. Skrą Bełchatów i Resovią Rzeszów na czele. Szczególnie imponujące były wygrane z Resovią u siebie i Skrą na wyjeździe, gdzie nie stracił nawet seta. Jastrzębski wyraźnie potrafi się dobrze zmobilizować na pojedynki z najlepszymi. Czy podobnie będzie w niedzielnym pojedynku z ZAKSĄ?

A co słychać w Kędzierzynie? ZAKSA bardzo długo prowadziła w Plus Lidze i co ważniejsze z bezpieczną przewagą nad grupą pościgową. W ostatnich tygodniach wszystko się posypało, a ZAKSA musiała bronić się przed stratą pozycji nr 1 w tabeli. Kędzierzynianie ulegli u siebie słabemu Treflowi, nie poradzili sobie też w Rzeszowie w starciu z Resovią, a po nieco szczęśliwej wygranej ze Skrą ulegli na wyjeździe w Olsztynie. Z 4 porażek ligowych aż 3 ZAKSA zanotowała w ostatnim miesiącu.

Tym samym nie powinien dziwić fakt, że liczę na zwycięstwo gospodarzy niedzielnego starcia.

Kurs na Jastrzęsbki Węgiel wynosi 1.80 zaś za wygraną ZAKSY Betclic płaci 2.00

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.