Kwalifikacje do PNA: Egipt gra o życie z RPA!

Eliminacje Pucharu Narodów Afryki wkraczają w decydującą fazę. Zdecydowanym hitem 4 serii spotkań będzie spotkanie w Kairze, gdzie Egipcjanie podejmą Republikę Południowej Afryki. Spotkanie to ma szczególny ciężar gatunkowy dla ?Faraonów?.

W Egipcie od dłuższego czasu mówi się o dymisji Hasana Shehaty, który prowadzi tamtejszą reprezentację od 2004 r. Pomimo sukcesów w postaci zdobycia dwukrotnie w pierwszej dekadzie nowego wieku Mistrzostwa Afryki (2006, 2008) apetyty fanów były coraz większe. Wydawało się, że niezwykle utalentowane pokolenie graczy z lat 80` spełni marzenia milionów rodaków i awansuje po 20 latach do Mundialu w RPA. Nic z tych rzeczy w decydującym starciu z Algierią, faraonowie znowu zawiedli. Atmosfera w kadrze wyraźnie siadła, dodatkowo długotrwałe kontuzje najważniejszych graczy również odbiły się na formie sportowej tej reprezentacji.

Do spotkania z RPA gospodarze przystąpią z przysłowiowym ?nożem na gardle?. Ich sytuacja jest wręcz fatalna. Po trzech seriach spotkań w Grupie G Egipcjanie zajmują (UWAGA!) ostatnią lokatę w tabeli ? co odbierane jest w Kairze jako wielkie upokorzenie, zważywszy, że rywalizują z nimi tak mało znane ekipy jak Niger czy Sierra Leone. Już sam początek eliminacji do Pucharu Narodów Afryki wskazywał, na to, że w zespole nie ma przysłowiowej ?chemii?. Remis 1-1 na otwarcie z Sierra Leone, sensacyjna porażka na wyjeździe z reprezentacją Nigru 0-1 i porażka w takim samym stosunku z RPA zdają się potwierdzać tak postawioną tezę. Dziś 36 zespół światowego rankingu FIFA czeka prawdziwa chwila prawdy i być, albo nie być w PNA.

Zgoła odmienna sytuacja panuje w RPA. Po mistrzostwach świata, w których skazywani na pożarcie gospodarze zaprezentowali się naprawdę nieźle, apetyty wzrosły. Reprezentację ?żółto ?zielonych? w ostatnich kilku latach prowadziło kilku szkoleniowców, jednak żaden z nich nie mógł wykrzesać z drużyny drzemiących w niej umiejętności. Za szybko chyba oceniać pracę obecnego szkoleniowca kadry Pitso Mosimane, który przejął kadrę w 2010 roku, ale postępy są widoczne. Republika Południowej Afryki ?idzie jak burza? przez eliminacje do Pucharu Narodów Afryki. Zaczęło się od zwycięstwa z Nigrem 2-0 przed własną publicznością. Potem cenny punkt RPA przywiozło z Sierra Leone (0-0), by w ostatniej serii spotkań wygrać przed własną publicznością z Egiptem 1-0. Wydaje się, że remis może bardzo przybliżyć gości do zwycięstwa w grupie H, mając w perspektywie starcie u siebie z Sierra Leone i wyjazd do Nigru. Czy RPA stać na taki rezultat? Z obecną formą i kłopotami Egiptu na pewno tak, ale jakoś nie wyobrażam sobie by przy blisko 100 tysiącach Egipcjan ten cel im się udał. Egipt MUSI wygrać, RPA może! Stąd typ na gospodarzy!

Kurs na Egipt wynosi 1,53., remis wyceniany jest na 3,50., natomiast za zwycięstwo RPA Bwin płaci 6,00..

Aby obstawić ten mecz już teraz, otwórz konto na Bwin i odbierz bonus 200 PLN!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.