Niecałe dwa tygodnie do gali PBN w Gdańsku!

Lokalni entuzjaści pięściarstwa długo musieli oczekiwać na następną galę z serii Polsat Boxing Night, jednakże w końcu się doczekają kolejnego wieczoru z najwybitniejszymi rodzimymi bokserami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN wskazana numerem „7”.
Seria Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na walki Tomasza Adamka, który na galach przygotowywanych poprzez tv Polsat wojował z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza gala PBN), oraz również z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 r), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), oraz ponadto Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 r).
W bitce wieczoru na czerwcowej gali zaobserwujemy po raz następny Tomasza Adamka. Rywalem Naszego czempiona będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, jaki może pochwalić się sukcesem 24 zwycięstw, 2 remisów a także 3 przegranych. Wytrawny „Góral” przedstawia za sobą aż 55 bójek na ringach bokserskich a aż 50 wygranych starć.
Adamek po burzliwej przegranej z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 konkurencji. Początkowo reprezentował wysoką formę wygrywając między innymi z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem i Stevem Cunninghamem. W 2014 roku nadto wytrzymały na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który pokonał poprzez jednakową opinię sędziów.
Legendarny „Góral” powrócił jednakże niezwykle szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night live, zaś rywalem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował starego już mistrza.
Drugim konkurentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W niniejszej bitwie bezwzględnym faworytem był „Góral” i nie zawiódł entuzjastów – zwyciężył z Saletą po technicznej decyzji arbitrów.
W 2016 r na następnej gali Polsat Boxing Night tworzonej znowu w Krakowie, Adamek stoczył rozgrywkę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z e Stanów Zjednoczonych wykazał się wyraźnie skuteczniejszy i znokautował Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem zdobył ogromną szansę konkurencji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.
Najbliższy przeciwnik Adamka to 41-letni bokser, jaki w ostatnim okresie wygrywał sporo konkurencji, jednakże w ostatniej spośród nich skapitulował poprzez techniczny nokaut z obecnym mistrzem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Bitwa ta była natomiast szansą dla Haumono na osiągnięcie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono live to z pewnością prawdziwa okazja na obejrzenie oryginalnej walki dwóch fachowych pięściarzy. Czy Polak pokona rywala? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.
Na gali w Gdańsku zaboksują również między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) a także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).
Głowacki to obecnie bezsprzecznie jedna spośród największych gwiazd rodzimego boksu. Polak ma za sobą 27 konkurencji, w których aż w 26 wygrywał. Przed rokiem po atrakcyjnej serii 26 zwycięskich konfrontacji, Polak stanął przed perspektywą wygrania mistrzowskiego pasa WBO w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas skuteczniejszy wykazał się Oleksandr Usyk, który zdeklasował rodzimego czempiona przez jednogłośną decyzję sędziów. Przeciwnikiem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych bokserów w jego wersji wagowej. Wojna ta ma przywrócić Głowackiemu nadzieje na kolejną konkurencję o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.
Ewa Brodnicka to właściwa mistrzyni, która do tej chwili zatriumfowała wszelkie stoczone konfrontacje. W najbliższej walce, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, przeciwniczką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Inicjatorzy Polsat Boxing Night nie ukazali jeszcze która zawodniczka będzie oponentką Brodnickiej, jednak i w tym przypadku należy się spodziewać gigantycznego nazwiska.
Kolejny Polak jaki rywalizować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w prywatnej karierze miał już niemało wielkich nadziei na osiągnięcie mistrzowskich pasów w randze junior ciężkiej/lekkociężkiej, jednakże w ostatniej spośród nich przegrał z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 r. W ostatnich dwóch walkach Masternak dominował na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym przywrócił nadzieje entuzjastów na powrót do grona najlepszych pięściarzy. Konkurentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.
Na gali zobaczymy też jedną rywalizację, natomiast autorzy nie ujawnili nazwiska żadnego spośród nich. Należy aczkolwiek spodziewać się dwóch reprezentantów, którzy przekażą niesamowitą bitwę pod względem sportowym i będą idealnym wprowadzeniem do czterech głównych starć wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 12.06.2017):
 
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – Brian Howard
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – Marisol Reyes
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.