Pół roku przerwy Senderosa

0

Philippe Senderos nie zagra w pierwszych trzech meczach reprezentacji Szwajcarii w kwalifikacjach UEFA EURO 2012. Piłkarz odniósł ciężką kontuzję.

Szwajcaria w pierwszych trzech meczach kwalifikacji UEFA EURO 2012 będzie musiała sobie radzić bez Philippe Senderosa. Obrońca Fulham będzie pauzował sześć miesięcy z powodu zerwania ścięgna Achillesa.

Senderos początkowo został wycofany z kadry Szwajcarii na środowy mecz towarzyski przeciwko Austrii z powodu niegroźnego urazu palca u stopy. Zawodnik wrócił do treningów z Fulham, do którego przeniósł się przed sezonem z Arsenalu. Niestety, doznał zdecydowanie poważniejszej kontuzji.

– To naprawdę wielki pech dla Philippe – powiedział Ottmar Hitzfeld, trener Szwajcarii. – To ciężki cios dla niego, klubu oraz reprezentacji Szwajcarii. Senderos odgrywał istotną rolę w moich planach dotyczących początku kwalifikacji do EURO. On jest liderem na boisku i poza nim.

Hitzfeld musiał sobie także radzić bez Senderosa podczas większej części tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA. 25-letni obrońca doznał kontuzji kostki w 35. minucie pierwszego spotkania na mundialu przeciwko Hiszpanii. Na trzy dni przed pierwszym meczem Fulham w nowym sezonie Premier League przeciwko Bolton Wanderers Senderos uda się do Finlandii, gdzie przejdzie operację.

Defensor nie zagra w co najmniej trzech pierwszych meczach kwalifikacyjnych reprezentacji Szwajcarii: 7 września przeciwko Anglii, 8 października z Czarnogórą oraz cztery dni później z Walią. 26 marca Szwajcaria uda się na mecz do Bułgarii.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.