Poznaj najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością zastanawiasz się jakie są najpopularniejsze rodzaje zakładów na wydarzenia sportowe i jakie są możliwości zawierania zakładów. Ten artykuł pozwoli ci zrozumieć na czym polegają i jakie istnieją rodzaje zakładów.

1X2

Jest to najpopularniejsza forma zakładów oferowana przez bukmacherów. Użytkownik stawia na zwycięstwo którejś z drużyn lub remis. Niektóre dyscypliny sportowe charakteryzują się jednak tym, że mecz nie może zakończyć się remisem np. tenis. Wówczas forma zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema możliwościami (1 lub 2) i możliwe są wtedy dwa rezultaty – wygrana jednego lub drugiego zawodnika. Warto również przy okazji powiedzieć o tym, że dużo bukmacherów oferuje pierwszy darmowy zakład gdy gracz stawia na zdarzenie z trzema możliwymi rezultatami. Wówczas gracz może postawić zakład a jeżeli okaże się on przegrany, bukmacher zwraca całą stawkę zakładu na konto gracza. Do swojego pierwszego zakładu warto też wykorzystać jedną z promocji powitalnych najlepszych bukmacherów, a dodatkowo warto sprawdzić co dają najlepsze kasyna, dzięki czemu otrzymasz darmowy zakład, bonus powitalny albo zagrasz całkowicie bez ryzyka, jeżeli przegrasz otrzymasz zwrot postawionych pieniędzy.

Over/Under

Po polsku zakład ten określany jest jako powyżej/poniżej i oznacza on zakład użytkownika, który określa czy w danym meczu, lub w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Typując więc wydarzenie sportowe otrzymuje się od bukmachera możliwość wyboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Użytkownik typując spotkanie wybiera jedną z proponowanych opcji – czy padnie powyżej (over) czy poniżej (under) danej ilości bramek. Tak jak już wspomnieliśmy, zakład ten może dotyczyć pełnego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony czas gry) ale również na 1. połowę lub 2. połowę. W siatkówce możliwe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) pewnej ilości setów a także punktów w całym meczu lub jednym secie. Oprócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów często  znaleźć można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wówczas stawiając np. powyżej 3 goli – jeżeli padną 4 bramki gracz wygrywa, jeżeli będą 3 gole, stawka zakładu zostaje zwrócona dla gracza. Jeżeli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy już na początku gry, warto zapoznać się z jedną ze stron, która przedstawia wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł zagrać bez ryzyka, odebrać darmowe pieniądze na swój pierwszy zakład lub podwojenie pierwszego depozytu.

Handicap

Jest to również bardzo popularny typ zakładu, w którym bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed rozpoczęciem meczu którejś z drużyn określoną ilość goli. Bramki te na zakończenie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – zakład więc jest wygrany, ponieważ drużyna z Madrytu wygrała z rywalami, różnicą bramek większą niż 3.5.

Podwójna szansa

Jest to rodzaj zakładu opierający się na tym, że dane zdarzenie może zakończyć się trzema rezultatami. Doskonałym przykładem będzie tutaj 1X2, który określa to czy wygra 1. Drużyna, czy będzie remis lub wygra 2. Drużyna. Dokładając do tego podwójną szansę, bukmacher oferuje zakłady: 1X (zwycięstwo pierwszej drużyny lub remis), X2 (zwycięstwo drugiej drużyny lub remis) i 12 (zwycięstwo pierwszej drużyny lub zwycięstwo drugiej drużyny). Przykład meczu: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Użytkownik stawia kupon z zakładem na ten mecz 1X (wygra Bayern lub padnie remis). Spotkanie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest więc wygrany! Gdyby padł remis, również kupon byłby wygrany. Tylko w przypadku zwycięstwa Borussii Dortmund gracz przegrałby ten zakład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.