Poznaj rodzaje zakładów sportowych

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz które są najpopularniejsze typy zakładów na widowiska sportowe i jakie są alternatywy zawierania zakładów. Owy artykuł da ci przejrzeć na czym polegają oraz jakie istnieją rodzaje zakładów które można zawierać u takich bukmacherów jak STS.

1X2
Jest to aktualnie najpopularniejsza metoda zakładów świadczona przez bookmakerów. Typer obstawia na wygraną którejś z ekip lub remis. Poniektóre dziedziny sportowe wyróżniają się jednakże tym, że pojedynek nie może skończyć się remisem np. tenis. Wtedy rodzaj zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema drogami (1 albo 2) i możliwe są wówczas dwa efekty – wygrana jednego bądź drugiego zawodnika lub zespołu. Należałoby dodatkowo przy okazji powiedzieć o tym, że bardzo dużo bookmakerów oferuje początkowy darmowy typ gdy klient gra na zdarzenie z trzema spodziewanymi efektami. Wtenczas gracz może umieścić typ a jeżeli okaże się on przegrany, bukmacher oddaje całą kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under
Po polsku zakład ów opisywany jest jako powyżej/poniżej a wyróżnia on zakład gracza który decyduje czy w konkretnym meczu, lub w wybranej jego części padnie więcej czy mniej od pewnej ilości goli. Występując więc zdarzenie sportowe zyskuje się od bookmakera szansę wyboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Gracz typując wydarzenie wybiera jedyną z przedstawianych opcji – czy padnie powyżej (over) czy poniżej (under) danej ilości bramek. Tak jak już wspomnieliśmy, zakład ów może dotyczyć pełnego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony etap gry) a także na pierwszą połówkę lub 2. część. W siatkówce dopuszczalne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) określonej ilości setów a ponadto punktów w całym spotkaniu bądź pojedynczym secie. Oprócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów częstokroć wypatrzyć można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtenczas typując np. ponad 3 goli – jeśli będą 4 bramki gracz zwycięża, jeśli będą 3 bramki kwota zakładu zostaje zwrócona dla typera Jeśli nie chcesz ryzykować osobistych pieniędzy już na wstępie gry, warto zapoznać się z jedną z witryn jaka pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł typować bez ryzyka porażki, uzyskać bezpłatne pieniądze na własny pierwszy zakład lub podwojenie pierwotnego wkładu.

Handicap
Jest to też ogromnie znany gatunek zakładu, w jakim bookmakerzy „dodają” lub „odejmują” przed rozpoczęciem spotkania którejś z ekip określoną wielkość goli. Gole te na zamknięcie wydarzenia uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Użytkownik stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ zespół z Madrytu zwyciężyła z rywalami, różnicą goli powyżej 3.5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.