Rapid Bukareszt – rywal Śląska Wrocław

Rapid Bukareszt to rywal Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej.

W swojej historii występów w Lidze Rumuńskiej, klub ze stolicy tylko trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Kraju. Ta sztuka ostatni raz udała się „Feroviarim” w sezonie 2002/2003. Po tym sukcesie, Rapid z roku na rok plasował się na miejscach gwarantujących grę w europejskich pucharach. Rapid to trochę klub w cieniu Dinama czy Steauy Bukareszt, ale za to jest drużyną, która najczęściej sięgała po Puchar Rumunii. Ta sztuka udała im się, aż 13 razy (ostatnio w sezonie 2006/2007). Ten rumuński klub dobrze kojarzą fani „Czarnych koszul”. Polonia Warszawa blisko 10 lat temu wyeliminowała Rapid w Eliminacjach do Ligi Mistrzów. Wtedy bramki dla warszawian strzelali Olisadebe, Bąk i Gołaszewski. O lekceważeniu przeciwnika nie ma mowy. Zresztą Orest Lenczyk doskonale o tym wie, gdyż zapewne kontaktował się z trenerem Maaskantem, zasięgając u niego wiadomości p przeciwniku. Przypomnijmy, że Wisła grała w sparingu w Estonii właśnie z Rapidem i przegrała 0-2. W zespole z Bukaresztu gra kilku reprezentantów Rumunii. Przede wszystkim Iulian Apostol (nowy nabytek), Dan Alexa, Ciprian Deac, Roman Mihai czy romeo Surdu. Wszyscy ci wymienieni gracze, to jednak zawodnicy szerokiej kadry reprezentacji Rumunii. W kadrze zespołu jest także kilku obcokrajowców. Spośród nich na uwagę zasługuje dwójka Brazyliczjyków: napastnik Cassio Vargas i obrońca Marcos Antonio.

Trenerem zespołu jest obecnie 51-letni Marian Rada. Z całym szacunkiem dla rywala, ale wydaje się, że Rumuni są w zasięgu Śląska. Nie mniej jednak będzie to z pewnością, ich najcięższy rywal w drodze do fazy grupowej Ligi europejskiej.

Już teraz otwórz konto na Betclick i odbierz swój darmowy bonus!

Czytelnikom polecamy także możliwość obstawienia pierwszego Zakładu Bez Ryzyka ? w przypadku porażki bukmacher zwraca kwotę zakładu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN