Rewanżowe mecze półfinałowe żużlowej Ekstraligi

Dziś odbędą się rewanżowe spotkania półfinałów Speedway Ekstraligi. O godzinie 16 w Toruniu Unibax zmierzy się z Unią Leszno, natomiast o 17.30 w Zielonej Górze Falubaz podejmie Caelum Stal Gorzów Wielkopolski.

Nastroje przed obydwoma spotkaniami są zgoła odmienne. Torunianie, po niezwykle kontrowersyjnym czterogodzinnym ?widowisku? przegrali w Lesznie 53:36, i stracili na tamtejszym torze dwóch zawodników: Adriana Miedzińskiego i Emila Pulczyńskiego. W ich przypadku marzenia o awansie do półfinałów się bardzo oddaliły.

Natomiast oba kluby z lubuskiego po pojedynku przerwanym po ośmiu biegach z powodu obfitych opadów deszczu są ciągle w grze.
Gorzowianie byli wówczas w zdecydowanym gazie, i gdyby nie interwencja niebios, to prawdopodobnie doszłoby do pogromu. A tak, zaliczka 8 punktów jest jak najbardziej do odrobienia, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę umiejętności Marka Cieślaka i zielonogórzan w zakresie preparowania toru?

Przechodząc do analizy, to w meczu Unibaxu z Unią bardzo ciężko wskazać na konkretny wynik. Torunianie są faworytami, jednakże strata bardzo mocnego ostatnio Miedziaka i najlepszego juniora bardzo utrudniają prognozy. Nie wiadomo przede wszystkim jak pojadą: w Unibaxie Holta i Jensen, oraz w Lesznie Kołodziej, Batchelor i Baliński.

Torunianie na pewno będą walczyć, ale obawiam się, że jeżeli Norweg i Duńczyk zawiodą, to może nawet dojść do porażki Torunia. Jedyne, czego można być pewnym w tym spotkaniu, to bardzo wysokie wyniki Ryana Sullivana, Chrisa Holdera, oraz bardzo lubiącego Motoarenę Jarosława Hampela.

W derbach ziemi lubuskiej można spodziewać się walki do upadłego. Na papierze Caelum Stal jest mocniejsza, zważywszy na słabszą dyspozycję Hancocka w lidze, oraz dolegliwości zdrowotne Andreasa Jonssona, który podobno skupił się na wczorajszym starcie w finale Indywidualnych Mistrzostw Szwecji (gdzie zwyciężył), i nieco odpuści dzisiejszy mecz.

Czynnikiem mogącym pokrzyżować plany Marka Cieślaka i zielonogórskiego toromistrza jest prognoza pogody. Zapowiadane są opady deszczu nad winnym grodem, co może spowodować, że nie będzie możliwe zrobienie toru pod swoich zawodników. A wtedy Gorzowianie będą już tylko o krok od awansu do finału.

Polecamy następujące typy:

Ryan Sullivan (-2) ?Chris Holder na Sullivana. Obaj Australijczycy jeżdżą na Motoarenie dobrze, ale Sullivan jest po prostu nie do pokonania. Biorąc pod uwagę, że obaj pojadą co najmniej 6 razy (zastępstwo zawodnika za Miedzińskiego), a w razie problemów to Ryan się pojawi pierwszy jako taktyczna, jest to bardzo dobry typ.

Tomasz Gollob- Nicki Pedersen (+0.5) na Pedersena. Duńczyk wrócił do wielkiej dyspozycji, na co wskazują jego wyniki w lidze i w GP. Gollob natomiast jeździ ostatnio poniżej oczekiwań. Jestem znacznie pewniejszy tego, że Pedersen lepiej dostosuje się do nawierzchni toru w Zielonej Górze niż Gollob.

Falubaz Zielona Góra (-8.5) – Caelum Stal Gorzów na Gorzów. Mecz prawdopodobnie się skończy przedwcześnie, z powodu opadów. Jeżeli do tego dorzucimy bardzo wysoką zwyżkę formy drugiej linii Gorzowa (Zagar, Iversen, Andersen), to moim zdaniem Falubaz nie zdąży odrobić strat z pierwszego meczu, i to zawodnicy Caelum Stali pojadą w wielkim finale.

AKTUALIZACJA 21.09 g. 17:45

Wiadomo, że w drugim podejściu do rozegrania meczu między Falubazem a Caelum Stalą w ekipie z winnego grodu nie wystartuje Greg Hancock. Jest to dość znaczne osłabienie. Mimo to Zielonogórzanie są minimalnymi faworytami do zwycięstwa, chociaż forma gorzowian nie daje mi spokoju, tak samo jak niska linia handicapu dla Gorzowa (+5.5). Nie polecam obstawiania zwycięzcy tego meczu.

Podtrzymuję natomiast typ na Nicki’ego Pedersena w H2H z Tomaszem Gollobem. Polecam ponadto obstawienie H2H Patryk Dudek (-1.5)- Bartosz Zmarzlik, na tego pierwszego. Pojedzie on co najmniej 4 razy, a Zmarzlik dostanie zapewne mniej szans. Na swoim torze Dudek spisuje się bardzo dobrze, natomiast Zmarzlik na wyjazdach aż tak mocny nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.