Siódma kolejka Enea Ekstraligi

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano pięć spotkań siódmej kolejki Enea Ekstraligi. W hicie kolejki zawsze mocny u siebie toruński Unibax podejmie lidera ? tarnowskie Jaskółki. To spotkanie o godzinie 17:00. Ponadto o 18 czeka nas kilka spotkań: w Częstochowskie Włókniarz podejmie Betard Wrocław, w Gdańsku Wybrzeże podejmie Falubaz Zielona Góra, o 19 w Rzeszowie miejscowe Żurawie zmierzą się z bydgoską Polonią, a w ostatnim meczu kolejki gorzowska Stal będzie gościć leszczyńską Unię. Zapowiada się nam kilka bardzo ciekawych spotkań, ze sporą liczbą niewiadomych.

Polecamy w związku z nimi następujące typy:

– Rzeszów ? Bydgoszcz (+7.5), na Rzeszów, 8/10. Rzeszowianie na początku mieli problemy, związane z niemożnością treningów na własnym obiekcie, jednak wszystko już wróciło do normy. Świadczy o tym wygrana z (osłabionym wprawdzie) toruńskim Apatorem w ostatnią niedzielę. A Torunianie mimo osłabienia i tak prezentują większą siłę na wyjeździe od bydgoskiej Polonii, gdzie poza Bydgoszczą zwykli zawodzić Łaguta, Gapiński i Kościecha. Jedyny pewniak w składzie ekipy znad Brdy to Emil Sajfutdinov, nawet dobry występ Buczkowskiego jest niepewny? Ponadto zabraknie najlepszego ?wyjazdowego? juniora, Curyły. Dla porównania w ekipie z Podkarpacia jedyną dziurą w składzie jest Maciej Kuciapa, a dwucyfrówki w wykonaniu Jasona Crumpa, Grzegorza Walaska są pewne, a pokazać się ze świetnej będzie chciał po raz kolejny Joonas Kylmakoerpi. Naprawdę nie widzimy tutaj dużych szans dla Bydgoszczan?

– Częstochowa ? Wrocław, K. Bjerre ? F. Lindgren, na Lindgrena, 8/10. Szwed pojedzie sześciokrotnie, ze względu na zastępstwo Taia Woffindena. Ponadto, jeżeli Lwom udałoby się odskoczyć trójce zawodników z Wrocławiu, to Lindgren urósł do roli lidera wyjazdowego swojej drużyny, i pojedzie jako rezerwa taktyczna. Bjerre natomiast jest kompletnie bez formy, a średnia biegopunktowa 1,333 u siebie nikomu w tej lidze nie imponuje? Naprawdę Szwed jest ogólnie w lepszej dyspozycji od Duńczyka (wystarczy spojrzeć na wyniki ostatniego Grand Prix), i nie ma opcji, żeby Lindgren dziś się spisał gorzej od Bjerre.

– Rzeszów ? Bydgoszcz: Robert Kościecha Total Points, under 7, 5/10. Sympatyczny żużlowiec rodem z Torunia nie umie jeździć na wyjazdach, średnia 1,00 mówi sama przez siebie? Mecz został szczegółowo opisany powyżej, i nie ma co się szerzej rozwodzić nad nim. Po prostu Kościecha nie powinien być w stanie objeżdżać liderów Żurawi, i to, że zdobędzie więcej niż 7 punktów jest bardzo mało prawdopodobne.

– Toruń ? Tarnów: Leon Madsen ? Martin Vaculik (-1), na Madsena, 5/10. No cóż, bukmacherzy zasugerowali się ostatnim spotkaniem Jaskółek, gdzie Duńczyk spisał się słabiutko, ale trzeba wziąć pod uwagę, że miał on wtedy grypę żołądkowa, i był bardzo osłabiony. Do tego czasu zdążył wyzdrowieć, i za granicą zdążył zanotować świetne występy, a w rundzie kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata zdołał wygrać. Poza ostatnią kolejką Duńczyk był zawsze lepszym zawodnik spośród tej pary, i dziś też tak powinno być. Jedyne ryzyko może być związane ze specyfiką toruńskiego toru, z którym sporo zawodników nie może sobie poradzić, ale tor jest równy dla wszystkich…

[AKTUALIZACJA, godz. 17:20]

W ekipie z Częstochowy zabraknie Grigorija Łaguty, zaś we Wrocławiu zamiast cieniującego Denisa Anderssona wystąpi Tyron Proctor. Nie wiadomo na ile będzie to wzmocnienie ekipy z Dolnego Śląska, ale na pewno nie będzie on słabszy od młodszego Szweda. W związku z tym nie można przejść obojętnie obok następującego typu:

– Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław (+8) na Wrocław, 7/10. Naprawdę nie wierzę, żeby w obliczu powyższych informacji Częstochowian stać było na tak wysokie zwycięstwo i pokrycie handicapu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.