Superliga: Vive oślepi Juranda?

0

W niedzielne popołudnie w hali Legionów w Kielcach miejscowe Vive w meczu 7 kolejki Ekstraklasy podejmie beniaminka Jurand Ciechanów. Bezapelacyjnym faworytem tego meczu są bez wątpienia szczypiorniści Bogdana Wenty, którzy przystąpią do tego meczu opromienieni zwycięstwem nad Chechowskimi Niedźwiedziami.

Wenta i spółka święcili wielki triumf w meczu LM. Zwycięstwo z dominatorem z Ligi rosyjskiej nie przyszło jednak wcale łatwo. Kielczanie jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania wyraźnie przegrywali z Rosjanami. Dopiero zryw w ostatnich 10 minutach i świetna gra Jureckiego, Zormana, Bounticia czy Cleverlego sprawiły, że Wicemistrzowie Polski przywieźli do Polski niezwykle cenne dwa punkty.
Trudno oczekiwać, aby na własnym parkiecie zespół Wenty miał jakiekolwiek problemy z pokonaniem Juranda Ciechanów, zwłaszcza, że Vive bardzo wysoko wygrało 6 wcześniejszych meczy. Warto dodać, że Vive wygrało do tej pory dwa mecze u siebie ze znacznie mocniejszymi ekipami niż Jurand różnicą ponad 16 bramek. Mamy tu na myśli spotkanie z trzecią siłą naszej ligi, a więc MMTS Kwidzyn i Stalą Mielec.

Drużyna z Ciechanowa słabo rozpoczęła sezon, ale już przed startem rozgrywek eksperci skazywali ją niemal z miejsca na natychmiastowy powrót w szeregi I ? ligowców. Przypuszczenia te szybko się potwierdziły. Trener Juranda Ciechanów nie może być zadowolony z postawy swojej drużyny. Jurand na wyjeździe jak do tej pory przegrywał nie wysoko, ale grał ze słabeuszami z Zabrza i Głogowa. Starcie z Vive może okazać się dla tej drużyny zetknięciem z zupełnie inną rzeczywistością, bo drużyną, która gra piłkę na wysokim europejskim poziomie. Nasz typ uzależniony jest raczej od tego jak podejdą Kielczanie do tego spotkania. Jeżeli zagrają na 80 %, handicap zostanie z pewnością trafiony, gdyż linia -16.5 nie wygląda na zbyt wysoko postawioną poprzeczkę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.