Tenis: Co słychać w Poznaniu?

Sukcesem zakończyły się kolejne przygotowania Poznania do przygotowania turnieju zaliczanego do rankingu ATP. Wprawdzie do Wielkopolski nie przyjadą gwiazdy światowego tenisa, a nawet Łukasz Kubot jak przed rokiem, nie mniej jednak w Poznaniu pojawią się znane nam twarze. Swoje spotkania rozegrają tu bowiem Michał Przysiężny i Janowicz. Tym samym na pewno czekają nas emocje na stadionie miejscowej Olimpii.

Łatwiejsze zadanie wydaje się mieć drugi z Polaków. Janowicz po dobrym występie na londyńskim Wimbledonie, gdzie urwał 2 sety dużo wyżej sklasyfikowanemu Mayerowi, przyzwoicie zaprezentował się także w Scheveningen w Holandii. Wygrał wszystkie spotkania a rywalom oddał tylko 1 seta w 5 meczach. Dużych problemów nie powinien mieć także dzisiaj, bowiem zmierzy się z zawodnikiem, który dopiero zbiera doświadczenia w zawodowym tenisie.

Gadomski jest sklasyfikowany bowiem dopiero na 620 miejscu w rankingu ATP, przy 87 Janowicza. Wciąż musi się dużo nauczyć, o czym świadczą jego ostatnie występy. 6 spotkań to 6 porażek, a Gadomski występował przecież na niekoniecznie silnie obsadzonych zawodach w Sopocie, Szczecinie czy Poznaniu. Także w Czechach i w Izraelu nie poradził sobie w 1 rundzie zawodów. Trudno zatem oczekiwać, aby był w stanie urwać choćby seta Janowiczowi.

Dużo mniej szczęścia w losowaniu rywala miał drugi z Polaków. Michał Przysiężny zmierzy się bowiem z dużo wyżej notowanym zawodnikiem Rufinem. Francus sklasyfikowany w rankingu ATP na 131 miejscu na niedawno rozgrywanych zawodach w Timsoarze w Rumunii dotarł do ścisłego finału, gdzie uległ dopiero samemu Hanescu.

Przysiężny jest notowany w ATP na 342 miejscu, a ostatnie tygodnie w jego wykonaniu są wręcz katastrofalne. W Marburg nie poradził sobie nawet w kwalifikacjach, w Braunschweig odpadł już w 1 rundzie, a w kolejnych zawodach w Szwecji powtórzył scenariusz z Marburg. Trudno zatem oczekiwać, aby w Poznaniu nagle zaskoczył i to przeciw wyżej notowanemu rywalowi. Na jego korzyść przemawia tylko obecność polskiej publiczności.

Kurs na Rufina wynosi 1.35, zaś za wygraną Przysiężnego Bwin płaci 2.95

Kurs na Janowicza wynosi 1.07, zaś za wygraną Gadomskiego Bwin płaci 7.00

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.