Towarzysko: Polacy zagrają z Niemcami

We wtorek odbędzie się kolejne spotkanie polskiej reprezentacji piłki nożnej, która mozolnie przygotowuje się do turnieju EURO 2012. Jako gospodarz turnieju ma zagwarantowany udział w zawodach, a formę meczową przygotowuje w ramach towarzyskich spotkań z innymi drużynami.

Tym samym Polacy grali już m.in. z Francją, Wybrzeżem Kości Słoniowej, Argentyną, Meksykiem czy Gruzją. We wtorek czeka ich jednak prawdziwy sprawdzian ? na otwarcie stadionu w Gdańsku zagrają z 3. drużyną ostatnich mistrzostw świata ? Niemcami.
Wtorkowi rywale Polaków jako pierwszy zespół zapewnił sobie prawo do gry w turnieju EURO 2012, nie licząc gospodarzy. W ostatnim pojedynku zespół trenera Loewa ograł Austriaków 6:2.

Dzisiejsze spotkanie będzie ważne z paru powodów.
Po pierwsze, pojedynek z Niemcami powinien dać wyraźną odpowiedź na pytanie, w jaki miejscu przygotowań do turnieju jest polska reprezentacja. I choć trener Loew zapowiedział, iż taktyka i skład jego zespołu będzie się różnić w stosunku do ostatniego meczu z Austriakami (zobaczymy większość rezerwowych), to i tak rywal będzie wymagający.

Po drugie, o sile polskiej reprezentacji stanowią zawodnicy, którzy grają w Bundeslidze. Lewandowski, Piszczek i Błaszczykowski to ważne postacie Mistrza Niemiec Borussi Dortmund, Matuszczyk i Peszko grają razem w FC Koeln, a nowy nabytek reprezentacji Eugen Polański również biega po niemieckich boiskach. Dla tych zawodników będzie to okazja do udowodnienia swoim rywalom ligowym, iż Polacy także potrafią grać w piłkę. Szczególnie, iż część z wyżej wymienionych zawodników ma problemy z wywalczeniem miejsca w pierwszym składzie swoich zespołów.

Po trzecie, w reprezentacji Niemiec zobaczymy zawodników, którzy mają korzenie polskie i z sentymentem podejdą do pierwszego z ich życiu meczu z Polską na naszym boisku. Już na długo przed meczem Podolski i Klose wyrażali zadowolenie z terminarza rozgrywek, a przed wtorkowym meczem zabiegali u trenera o możliwość wystąpienia we wtorkowym spotkaniu w jak największym wymiarze czasowym. Czy zobaczymy ich dziś na murawie?

Po czwarte, w dotychczas rozegranych 16 spotkaniach Polacy wciąż nie potrafią odnieść zwycięstwa, zaledwie czterokrotnie remisując. Gorszego bilansu bezpośrednich spotkań Polacy nie mają z żadnym rywalem. Czy we wtorek to się zmieni i trener Smuda w glorii chwały będzie kontynuował przygotowanie do EURO 2012?

Trener Smuda znów może liczyć na wracającego do zdrowia Lewandowskiego i Murawskiego. Przed meczem z Meksykiem zapowiedział, iż na rywalizację z Niemcami czekał całe życie. Czy będzie w stanie wystarczająco zmobilizować swoich zawodników, by sięgnąć po zwycięstwo w tym arcyważnym z psychologicznego punktu widzenia spotkaniu?

Kurs na NIemcy wynosi 1,50, remis jest wyceniany po 4.00, zaś za wygraną Polski Betclick płaci 5.50.

Już teraz otwórz konto na Betclick i odbierz swój darmowy bonus!

Zwróć też uwagę na Zakład bez Ryzyka ? w przypadku przegranej bukmacher zwraca całą stawkę postawionego zakładu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.