Towarzysko: Smuda rozprawi się z Bośnią i Hercegowiną?

0

Projekt Euro 2012 wkracza w decydująca fazę. Już praktycznie za pół roku Biało-Czerwoni rozegrają swoje pierwsze spotkanie w ramach Mistrzostw Europy. To już koniec czasu na eksperymenty, najwyższa pora na wyniki i zgrywanie podstawowej jedenastki.

Polacy jako gospodarz turnieju mają zagwarantowany udział w Euro 2012. Tym samym nie musieli przechodzić etapu kwalifikacji do zawodów, a trener Smuda wykorzystywał liczne mecze towarzyskie, aby sprawdzać poszczególnych zawodników.

I tak, w ramach przygotowań do Euro Polacy mierzyli się z Włochami, Niemcami, Francją, Argentyną, Węgrami czy Wybrzeżem Kości Słoniowej.

W piątek Polacy po raz ostatni rozegrają towarzyskie spotkanie w roku 2011. W ramach zgrupowania w Turcji Biało-Czerwoni zmierzą swoje siły z reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

Tym razem trener Smuda zdecydował się sprawdzić jedynie zawodników występujących na boiskach Ekstraklasy. Jest to bez wątpienia ostatnia szansa dla ligowców do udowodnienie swojej przydatności dla reprezentacji. Selekcjoner wciąż nie ma bowiem pewnych zmienników na lewą i prawą obronę.

Tym samym powołania do reprezentacji doczekali się zupełni debiutanci jak Jankowski i Piech z Ruchu Chorzów. W Turcji stawią się także starzy wyjadacza, powrotu do reprezentacji doczekali się bowiem Sebastian Mila czy Sadlok.

Polacy zagrają w eksperymentalnym składzie, głownie składającym się z dublerów. Piątkowy rywal Biało-Czerwonych również wystąpią jednak jedynie w składzie ligowym, stąd szanse Polaków na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Ma to być kadra olimpijska, przygotowująca się do Igrzysk Śródziemnomorskich. Obie drużyny będą w związku z powyższym dość nieprzewidywalne.

Z Bośniakami Polacy mierzyli się dotąd dwukrotnie. Przed 4 laty Biało-Czerwoni ograli rywala po bramce Golińskiego 1:0, rok temu Smuda zanotował jednak remis 2:2 po trafieniach Brożka.

Jakim wynikiem zakończy się piątkowa rywalizacja?

Kurs na Polskę wynosi 1.55, remis jest wyceniany po 3.70, zaś za wygraną Bośni i Hercegowiny Expekt płaci 5.40

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.