WTA Championship: Radwańska gra na szczycie!

Stało się. Po zakończonym we wrześniu turnieju US Open kibice tenisa ziemnego musieli na dłuższy okres czasu pożegnać się z większymi zawodami i cierpliwie czekają do stycznia, gdy tenisiści zawitają do Australii. Na koniec sezonu zorganizowano jednak turniej, który na pewno dostarczy wielkich emocji.

Chodzi oczywiście o turniej Championship, w którym weźmie udział 8 najlepszy rakiet rankingu WTA i ATP. Panie i panowie będą w tym roku rywalizowali na kortach twardych w Stambule w Turcji. Dla kogo okażą się one szczęśliwe?

Po fenomenalnej końcówce sezonu na turnieju Mistrzyń zameldowała się także Agnieszka Radwańska. Isia jadąc na turnieje azjatyckie nawet nie marzyła o awansie do Championship, tymczasem dobra gra pozwoliła jej na ogromny awans w rankingu i zapewnienie gry w Stambule.

Radwańska najpierw wygrała średnio obstawiony turniej w Tokio, by następnie również sięgnąć po tytuł w dużo mocniej obstawionym turnieju WTA w Pekinie. Polki nie potrafiły zatrzymać ani Jankovic, ani Penetta ani Zvonareva. Czy podobnie będzie w Stambule?

Wprawdzie przed 2 tygodniami Radwańska już w 1. rundzie pożegnała się z turniejem WTA w Moskwie, jednak grała tam z bardzo niewygodną dla siebie rywalką, której styl wyraźnie Radwańskiej nie pasuje. Safarova ograła Polkę 2:1.

We wtorek ma być inaczej i Radwańska ma zejść z kortu zwycięska. Czy aby na pewno?

Pierwszą rywalką Isi będzie liderka rankingu WTA Caroline Woźniacki. Posiadająca polskie korzenie Dunka również pojawiła się w Tokio i Pekinie, gdzie jednak wiele nie zawojowała. W Japonii najpierw ograła ją Kanepi 2:1, zaś w Chinach zrewanżowała się rywalce, jednak odpadłą już w następnym pojedynku. Tym razem pogromczynią Woźniacki w 4. rundzie była Penetta.

Czy Dunka lepiej zaprezentuje się w Turcji? W 5 dotychczas rozegranych pojedynkach Woźniacki wygrała 4 razy z Radwańską. Polka ostatni raz ograła rywalkę w 2007 roku. Od tego momentu nie potrafiła urwać Woźniacki nawet seta. Czy poprawi tą statystykę we wtorek?

Kurs na Woźniacki wynosi 1.67, zaś za wygraną Radwańskiej Bwin płaci 2.10.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN