Podsumowanie rundy zasadniczej – Najlepsi napastnicy Ekstraklasy

Obecny sezon Ekstraklasy obfituje w wiele bramek. Zespoły coraz częściej stawiają na ofensywę i dobre widowisko. Co prawda sezon już dobiega końca jednak nie wszystko w nim zostało jeszcze rozstrzygnięte. Wśród znaków zapytania pozostaje zdobywca korony króla strzelców ligi. Kto zatem liczy się jeszcze w walce o ten tytuł? Poniżej przedstawiamy pięciu kandydatów do tego tytułu.

Kandydat nr. 5 Flavio Paixao

35-latek mimo swojego wieku nadal jest czołowym graczem Śląska Wrocław, który z resztą w tym sezonie radzi sobie najlepiej od wielu lat. Taki stan rzeczy zawdzięcza min. dobrej postawie Portugalczyka, który w 26 spotkaniach zaliczył 13 trafień.

Kandydat nr. 4 Igor Angulo

Polska liga staje się coraz bardziej hiszpańska a to jeden z dwóch najlepszych tego przykładów. Doświadczony Hiszpan na swoim koncie ma również 13 bramek. Biorąc pod uwagę fakt, że Górnik rywalizuje obecnie w grupie spadkowej to Igor może jeszcze znacznie poprawić swój dotychczasowy wynik.

Kandydat nr. 3 Jorge Felix

Czołowy gracz Piasta Gliwice rywalizuje o koronę strzelców min. ze swoim rodakiem z Górnika Zabrze. Cofnięty Napastnik gliwickiej drużyny ma jedno trafienie więcej na swoim koncie.

Kandydat nr. 2 Damjan Bohar

Słoweniec w dotychczasowym sezonie zaliczył 14 trafień. Co prawda nie zapewniło to Zagłębiu miejsca w grupie mistrzowskiej ale sama postawa Bohara budzi spory podziw.

Kandydat nr. 1 Christian Gytkjaer

Duńczyk jest zdecydowanie najbliżej zdobycia korony króla strzelców. Snajper Lecha Poznań w obecnym sezonie zdobył aż 20 bramek występując łącznie w 29 spotkaniach Ekstraklasy. Oznacza to, że w praktycznie każdym spotkaniu napastnik notuje trafienie. Ciekawym jest również fakt, że Christian jest zdobywcą ponad 1/3 wszystkich bramek Lecha w tym sezonie EKstraklasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.